Ratownicy medyczni zawarli porozumienie z Ministerstwem Zdrowia

Czytaj dalej
Fot. Fot: Adam Wojnar/Polska Press
Iwona Krzywda

Ratownicy medyczni zawarli porozumienie z Ministerstwem Zdrowia

Iwona Krzywda

Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych podpisał porozumienie z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim.

Protestujący ratownicy domagali się m.in. stałych dodatków do swoich pensji w wysokości 1,6 tysiąca zł brutto – identycznych do tych, wypłacanych już pielęgniarkom i położnym.

W poniedziałek 24 września, podczas kolejnego spotkania z ministrem Łukaszem Szumowskim zgodzili się na premie wynoszące 1,2 tys. zł, które będą im wypłacane od stycznia 2019 r. Do rozmów o kolejnych podwyżkach przedstawiciele ratowników i resortu zdrowia mają wrócić w grudniu przyszłego roku.

W zawartym porozumieniu związkowcy zadeklarowali, że odstąpią od prowadzenia akcji protestacyjnej. W ramach niej w październiku miały się odbyć „dni bez ratownika”, podczas których pracownicy pogotowia zamierzali odpocząć od swoich obowiązków.

KONIECZNIE SPRAWDŹ:Najgroźniejsze kobiety z Małopolski. Ich szuka policja!Najrzadsze imiona w Krakowie. Tego się nie spodziewaszCentrum Krakowa zmieni się nie do poznania!Masz to na prawie jazdy? Możesz mieć KŁOPOTYRolnik szuka żony 5: To one chcą poślubić rolnika!Jak zmieniały się okolice Dworca Głównego w Krakowie?Wojciechowska z adoptowaną córką w Tatrach – zdjęcia!Rasy, które żyją najkrócej. Na liście znajduje się twój pies?W świecie iWizji… Przełomowe, funkcjonalne i piękne

[reklama]

Iwona Krzywda

Do redakcji Dziennika Polskiego dołączyłam w sierpniu 2015 r. Zajmuję się głównie ogólnopolskimi i lokalnymi tematami związanymi z systemem ochrony zdrowia oraz szkolnictwem wyższym.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ank

Po prostu musicie moi Państwo być wielozawodowi (czyli mieć kilka zawodów, lub nawet kilkanaście), bo inaczej pozostaniecie bez pracy, albo nawet będzie ciężko o pracę łopatą. Medycyna Akademicka, a w tym Ratownictwo Medyczne w końcu prawie całkiem zamrze. Powód, brak Lekarzy, a będą tylko Naturaliści.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.