Małgorzata Pieczyńska

Ranking Perspektywy 2018. Technikum Elektroniczne w Bydgoszczy drugie w kraju, a VI LO najwyżej z bydgoskich liceów

Tak radośnie zareagowali uczniowie Technikum Elektronicznego na wiadomość o 2. miejscu w prestiżowym Ogólnopolskim Rankingu Techników Perspektywy 2018. Fot. Tomasz Czachorowski Tak radośnie zareagowali uczniowie Technikum Elektronicznego na wiadomość o 2. miejscu w prestiżowym Ogólnopolskim Rankingu Techników Perspektywy 2018. Ich szkoła od 10 lat, czyli od początku, gdy przeprowadzany jest ranking techników, plasuje się w pierwszej piątce
Małgorzata Pieczyńska

- Gdy zobaczyłem, że mamy drugie miejsce w krajowym rankingu techników, chciało mi się skakać z radości - mówi dyrektor elektronika.

Wczoraj już po raz 20. ogłoszono wyniki ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Wśród techników (1744 szkoły spełniły kryteria) bydgoskie Technikum Elektroniczne, które wygrało przed rokiem, tym razem zajęło 2. miejsce ze wskaźnikiem 97,14. Ponadto szkoła wywalczyła 3. lokatę w rankingu maturalnym techników i zwyciężyła w rankingu wojewódzkim. - Wiedzieliśmy, że trudno będzie powtórzyć sukces sprzed roku, bo wyniki egzaminów zawodowych mieliśmy trochę słabsze - mówi Roman Wojciechowski, dyrektor bydgoskiego elektronika. - Liczyłem na miejsce w pierwszej piątce. Tak zresztą jest od 10 lat, a tu taka miła niespodzianka. Drugie miejsce w rankingu głównym, przyjmujemy więc z wielką radością.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

 • Rozmawaimy z kuratorem oświaty Markiem Gralikiem
 • Jak wypadły inne szkoły z Bydgoszczy?
 • Co brano pod uwagę przy tworzeniu rankingu?
Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Moją przygodę z dziennikarstwem zaczęłam od pracy w dziale sportowym. Do dziś moją najbardziej ulubioną dyscypliną sportu jest siatkówka. W "Expressie" pracuję od 2007 roku. Obecnie zajmuję się głównie edukacją. Bardzo cenię sobie bezpośredni kontakt z uczniami i nauczycielami. Piszę też o seniorach, służbie zdrowia i innych tematach społecznych. Ten zawód wciąż daje mi dużo satysfakcji, zwłaszcza, gdy udaje się komuś pomóc. W tej pracy każdy dzień jest inny, zaskakujący, bo życie często lubi nas zaskakiwać.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.