Rajd wandali po mieście

Czytaj dalej
Fot. Mirosław Dragon
Mirosław Dragon

Rajd wandali po mieście

Mirosław Dragon

Oleska policja szuka wandali, którzy uszkodzili w mieście siedem samochodów, niszcząc lusterka i rysując karoserie.

Na razie nie wiadomo dokładnie nawet, kiedy wandale urządzili sobie chuligański spacer po Oleśnie, ponieważ właściciele aut zauważali zniszczenia i zgłaszali się na policji w różnych terminach. Nie każdy korzysta bowiem codziennie z samochodu. Najprawdopodobniej do zniszczeń doszło w ubiegłym tygodniu w nocy z niedzieli na poniedziałek.

- Uszkodzonych zostało w sumie 7 pojazdów: wszystkie w Oleśnie - informuje asp. Stanisław Filak, rzecznik prasowy policji w Oleśnie. - Samochody były zaparkowane przy ulicach Lompy, Labora, Słowackiego i Jaronia.

Wandale przede wszystkim urywali lusterka, ale w niektórych przypadkach zarysowali też karoserię.

- Mam nadzieję, że policja złapie jak najszybciej sprawców. Naprawa będzie sporo kosztowała, zwłaszcza że moje ubezpieczenie nie obejmuje takich zniszczeń. Będę walczyć o to, żeby pokryli szkody, które spowodowali przez swoją głupotę - mówi pani Ilona, której zniszczono alfę romeo zaparkowaną przy ul. Labora. Łączne straty, jakie spowodowali wandale, oszacowano na ponad 5000 zł.

Trzy przypadki uszkodzeń aut zakwalifikowano jako wykroczenia (ponieważ szkody nie przekroczyły kwoty 500 zł). Grozi za to kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Cztery kolejne akty wandalizmu są przestępstwami zniszczenia rzeczy, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Sąd może także orzec zapłatę równowartości wyrządzonej szkody lub nakazać przywrócenie zniszczonej rzeczy do stanu poprzedniego.

- Sprawca lub sprawcy nie są jeszcze ustaleni, ale prowadzimy szeroko zakrojone działania, więc zatrzymanie ich to kwestia dni - zapewnia asp. Stanisław Filak.

Oleska policja apeluje też do świadków, żeby się zgłaszali. Taki chuligański rajd po mieście na pewno ktoś zauważył albo może zarejestrowały to kamery.

- Jeśli ktoś widział sprawców albo ma nagrania z kamerki samochodowej lub monitoringu w swoim sklepie, prosimy o kontakt z komendą policji pod numerem 34 350 44 03 lub 997 - apeluje asp. Stanisław Filak.

Policja zapewnia, że ustalenie i złapanie wandali, którzy zniszczyli siedem samochodów, to tylko kwestia czasu. Na razie nie wiadomo, ilu ich było.

W ubiegłym roku w Oleśnie wandale połamali na promenadzie przy ul. Murka 14 młodych lip. Gmina, która jest właścicielem tego terenu, oszacowała straty na prawie 3000 zł.

Kryminalni po kilku dniach ustalili i zatrzymali sprawców. Byli nimi 17-letni mieszkaniec Radłowa oraz 20-letni mieszkaniec Gronowic. Przyznali się, powiedzieli, że zdewastowali drzewa... dla żartu. Dostali wyrok karny i trafili do rejestru przestępców.

Mirosław Dragon

Jestem dziennikarzem oraz wydawcą online „Nowej Trybuny Opolskiej" i portalu internetowego Nto.pl


Można do mnie pisać: [email protected] lub dzwonić: 510 026 553.


Jestem dziennikarzem multimedialnym: oprócz pisania artykułów, robię też zdjęcia, a także nagrywam i montuję reporterskie wideo.


Moje artykuły i materiały dziennikarskie miały w ubiegłym roku łącznie ponad 25 milionów odsłon.


Wykrywam afery, patrzę władzy na ręce, ale też opisuję historię lokalną, przedstawiam interesujące inicjatywy i ciekawych ludzi.


Najbardziej szczęśliwy jestem wtedy, gdy uda się pomóc potrzebującym ludziom, chorym dzieciom. To są momenty, kiedy okazuje się, że jesteśmy z czytelnikami i darczyńcami jedną wielką rodziną!

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.