Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Rafał Dutkiewicz: Kaczyński spycha Polskę na margines Europy

Czytaj dalej
Fot. Pawel Relikowski / Polska Press
Anita Czupryn

Rafał Dutkiewicz: Kaczyński spycha Polskę na margines Europy

Anita Czupryn

Grzegorz Schetyna z Platformą ma ponad 20 procent poparcia. Nie można tego zaniedbać i nie należałoby mu robić krzywdy, bo to jest jedyna licząca się część opozycji. Mamy więc siłę, która ma wystarczającą masę, żeby mogła przyrosnąć, ale nie potrafi tego uczynić - mówi Rafał Dutkiewicz

Co pokazuje nagranie z Jarosławem Kaczyńskim, które we wtorek ujawniła „Gazeta Wyborcza”?
W zabawny sposób historia zatoczyła koło. Kiedyś Prawo i Sprawiedliwość szło do wyborów pod hasłem rozbicia układu, a teraz okazało się, że szło do wyborów samorządowych pod hasłem zbudowania układu. Czyli „wygramy Warszawę”, uzyskamy zniesienie ochrony konserwatora zabytków, a potem postawimy wieżowiec tam, gdzie teraz on nie może stanąć. Taką woltę PiS wykonało.

I tyle?
Tak. W sensie etycznym to, że prezes partii rządzącej krajem, w kontakcie ze swoim kuzynem i jego powinowatym, zajmuje się budową wieżowca, jest zdecydowanie poniżej dobrego smaku.

Wizerunek Jarosława Kaczyńskiego, jaki istniał w powszechnej świadomości, był zupełnie inny: oto prezes, który nie ma nawet konta w banku, sprawy biznesu nie bardzo go interesują, może nawet jest, jeśli o to chodzi, nieporadny. Teraz ten wizerunek się zmieni?
Ja mam wyrobioną opinię o Jarosławie Kaczyńskim. To dużej klasy strateg, który niestety spycha Polskę na margines Europy. Jest w swoim myśleniu podobny do Orbana czy Erdogana. Dlatego mam nadzieję, że Prawo i Sprawiedliwość przegra wybory w 2019 roku, czego Polsce życzę. Natomiast w oczach Polaków prezes PiS na pewno stracił. Runął mit człowieka, który nie dba o siebie, za to troszczy się o kraj. Widać, że w rzeczywistości nie różni się od wszystkich jedzących ośmiorniczki. Biznesowo też cała ta sytuacja jest wątpliwa. Prezes PiS prowadzi za zamkniętymi drzwiami negocjacje z prywatnym przedsiębiorcą. Rozmowy dotyczą wartej 1,3 mld zł inwestycji, nieuregulowanych płatności, sądowych rozstrzygnięć roszczeń i potencjalnej ugody. To niesłychane. W cywilizowanym świecie tego rodzaju sprawy powierza się zewnętrznym, wyspecjalizowanym firmom doradczym, które prowadzą je od początku do końca. Przejrzyście i informując opinię publiczną. Jestem równocześnie rozczarowany i czymś innym. Zakładałem, że jest kilka osób w kraju, których się nie da nagrać. Ale widać, technologia współczesna stoi tak wysoko, że i to się da zrobić (śmiech).

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Współadministatorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa oraz Pro Media Sp. z o.o z siedzibą w Opolu, ul. Powstańców Śląskich 9, 45-086 Opole. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Anita Czupryn

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Pro Media Sp. z o.o.