Rafał Dutkiewicz: Kaczyński spycha Polskę na margines Europy

Czytaj dalej
Fot. Pawel Relikowski / Polska Press
Anita Czupryn

Rafał Dutkiewicz: Kaczyński spycha Polskę na margines Europy

Anita Czupryn

Grzegorz Schetyna z Platformą ma ponad 20 procent poparcia. Nie można tego zaniedbać i nie należałoby mu robić krzywdy, bo to jest jedyna licząca się część opozycji. Mamy więc siłę, która ma wystarczającą masę, żeby mogła przyrosnąć, ale nie potrafi tego uczynić - mówi Rafał Dutkiewicz

Co pokazuje nagranie z Jarosławem Kaczyńskim, które we wtorek ujawniła „Gazeta Wyborcza”?
W zabawny sposób historia zatoczyła koło. Kiedyś Prawo i Sprawiedliwość szło do wyborów pod hasłem rozbicia układu, a teraz okazało się, że szło do wyborów samorządowych pod hasłem zbudowania układu. Czyli „wygramy Warszawę”, uzyskamy zniesienie ochrony konserwatora zabytków, a potem postawimy wieżowiec tam, gdzie teraz on nie może stanąć. Taką woltę PiS wykonało.

I tyle?
Tak. W sensie etycznym to, że prezes partii rządzącej krajem, w kontakcie ze swoim kuzynem i jego powinowatym, zajmuje się budową wieżowca, jest zdecydowanie poniżej dobrego smaku.

Wizerunek Jarosława Kaczyńskiego, jaki istniał w powszechnej świadomości, był zupełnie inny: oto prezes, który nie ma nawet konta w banku, sprawy biznesu nie bardzo go interesują, może nawet jest, jeśli o to chodzi, nieporadny. Teraz ten wizerunek się zmieni?
Ja mam wyrobioną opinię o Jarosławie Kaczyńskim. To dużej klasy strateg, który niestety spycha Polskę na margines Europy. Jest w swoim myśleniu podobny do Orbana czy Erdogana. Dlatego mam nadzieję, że Prawo i Sprawiedliwość przegra wybory w 2019 roku, czego Polsce życzę. Natomiast w oczach Polaków prezes PiS na pewno stracił. Runął mit człowieka, który nie dba o siebie, za to troszczy się o kraj. Widać, że w rzeczywistości nie różni się od wszystkich jedzących ośmiorniczki. Biznesowo też cała ta sytuacja jest wątpliwa. Prezes PiS prowadzi za zamkniętymi drzwiami negocjacje z prywatnym przedsiębiorcą. Rozmowy dotyczą wartej 1,3 mld zł inwestycji, nieuregulowanych płatności, sądowych rozstrzygnięć roszczeń i potencjalnej ugody. To niesłychane. W cywilizowanym świecie tego rodzaju sprawy powierza się zewnętrznym, wyspecjalizowanym firmom doradczym, które prowadzą je od początku do końca. Przejrzyście i informując opinię publiczną. Jestem równocześnie rozczarowany i czymś innym. Zakładałem, że jest kilka osób w kraju, których się nie da nagrać. Ale widać, technologia współczesna stoi tak wysoko, że i to się da zrobić (śmiech).

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Anita Czupryn

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Bilety na występ Kabaretu Moralnego Niepokoju

Bilety na występ Kabaretu Moralnego Niepokoju

200,00 320,00

Kup wyjątkowy pakiet: prenumerata cyfrowa na 180 dni z biletami na występ Kabaretu Moralnego Niepokoju!

Kup teraz

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Pro Media Sp. z o.o.