Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

"Pyżalscy wycofali się z sekcji piłkarskiej Warty przez kłopoty finansowe, Jakuba dopadła przeszłość"

Czytaj dalej
Fot. Marek Zakrzewski
Łukasz Cieśla

"Pyżalscy wycofali się z sekcji piłkarskiej Warty przez kłopoty finansowe, Jakuba dopadła przeszłość"

Łukasz Cieśla

Rodzina Pyżalskich, właściciele firmy deweloperskiej Family House, zrezygnowali z kierowania sekcją piłkarską pierwszoligowej Warty Poznań. Choć Jakub Pyżalski zapewnia nas, że ich firma jest w dobrej kondycji, z otoczenia klubu płyną inne sygnały. Pojawiają się głosy choćby o kłopotach z płynnością finansową ich firmy Family House.

W środę oficjalnie poinformowano, że rodzina Pyżalskich zbyła piłkarską spółkę Warta Poznań SA za… 9,5 złotego. Oficjalnym kupcem jest młody i tajemniczy biznesmen z Lubonia. 35-letni Bartłomiej Farjaszewski zobowiązał się spłacić długi sekcji piłkarskiej. Wynoszą 700-800 tysięcy złotych. Między innymi wobec piłkarzy beniaminka pierwszej ligi. Zieloni od kilku miesięcy nie mieli płacone za grę.

Czytaj więcej:

W czwartek udało nam się uzyskać komentarz Jakuba Pyżalskiego, którego żona Izabella przez ostatnie lata kierowała sekcją, była jej prezesem. Pyżalski powiedział nam, że przez lata nie otrzymywali znikąd większej pomocy, również z miasta, właściwie sami utrzymywali klub piłkarski. A niedawno pojawiły się kolejne wydatki związane z grą w I lidze: zadaszenie trybun, dokończenie budowy systemu podgrzewającego murawę i przede wszystkim kosztowne oświetlenie stadionu na Wildzie. W związku z tymi brakami w infrastrukturze, Warta była zmuszona grać swoje spotkania w roli gospodarza w Grodzisku Wielkopolskim.

Wynajem tamtego stadionu generował kolejne koszty. W końcu, jak opowiada Jakub Pyżalski, postanowili z żoną przestać finansować sekcję piłkarską, szukali inwestora chętnego na przejęcie klubu. Jakub Pyżalski zapewnia jednocześnie, że kondycja rodzinnej firmy deweloperskiej Family House jest dobra i ta spółka normalnie prosperuje.

Izabella Łukomska-Pyżalska i jej mąż Jakub na jednym z meczów Warty.
Grzegorz Dembiński Z naszych źródeł wynika, że od dłuższego czasu firma deweloperska Family House należąca do Pyżalskich przeżywa kłopoty finansowe.

Ale co innego mówi otoczenie Pyżalskich. Z naszych źródeł wynika, że od dłuższego czasu ich firma deweloperska Family House przeżywa kłopoty finansowe.

- Nie mają kłopotu ze sprzedażą mieszkań, ale bolączką jest brak płynności finansowej. Banki nie chcą im udzielać kredytów, powodem jest przeszłość Jakuba

– mówi nam osoba z otoczenia klubu.

Dlaczego Jakub Pyżalski w ostatnich miesiącach nalegał, abyśmy z internetowych stron "Głosu Wielkopolskiego" usunęli artykuły opisujące jego problemy z prawem? Czy nowy właściciel Warty jest tylko "emisariuszem" kogoś innego, kto faktycznie będzie rządził klubem? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Współadministatorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa oraz Pro Media Sp. z o.o z siedzibą w Opolu, ul. Powstańców Śląskich 9, 45-086 Opole. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Łukasz Cieśla

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Pro Media Sp. z o.o.