Pułkownik Mazguła usłyszy zarzuty

Czytaj dalej
Fot. Fabian Miszkiel
Krzysztof Strauchmann

Pułkownik Mazguła usłyszy zarzuty

Krzysztof Strauchmann

Prawdopodobnie dopiero sąd rozstrzygnie, czy emerytowany pułkownik mógł przyjść na wiec protestacyjny w wojskowym mundurze.

Emerytowany pułkownik WP Adam Mazguła w najbliższy piątek usłyszy w nyskiej komendzie policji zarzut wykroczenia, polegającego na bezprawnym noszeniu wojskowego munduru. Grozi mu grzywna do tysiąca złotych albo nagana. Postępowanie w tej sprawie prowadzi warszawska policja, funkcjonariusze z Nysy świadczą tylko pomoc prawną.

Chodzi o publiczne wystąpienie płk. Mazguły na początku grudnia zeszłego roku w Warszawie, w czasie protestu przeciwko zmianom w emeryturach służb mundurowych. 
To wtedy padły słowa, że w stanie wojennym „dochowano kultury”, za które potem przepraszał.

Na wiec Adam Mazguła pojechał w mundurze. Zdaniem MON, które złożyło zawiadomienie w tej sprawie, nie miał do tego prawa. Jak tłumaczył rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz, byli wojskowi mogą zakładać mundur tylko w ściśle określonych sytuacjach: w czasie świąt państwowych, uroczystości organizowanych przez MON, jednostki resortu albo organizacje kombatanckie. Mazguła nie miał zgody ministra na chodzenie w mundurze przy innych okazjach.

Sam Adam Mazguła na swoim profilu na Facebooku napisał, że minister nie ma podstaw prawnych do wydawania decyzji o zakazie noszenia munduru, a sprawę nazwał „kolejną kompromitacją resortu, niedouczeniem i skandalem”. Wczoraj pułkownik nie odpowiedział na naszą prośbę o komentarz.

Po grudniowym wystąpieniu w Warszawie płk Adam Mazguła został także pozbawiony przez szefa Urzędu ds. Kombatantów Medalu „Pro Patria”.

Krzysztof Strauchmann

Komentarze

4
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

w sobotę przed Sejmem

Każdy przynosi opakowanie keczupu . Smarujemy keczupem głowy i kładziemy się na ziemi i przejmująco jęczymy. Jak pokażą w telewizji tyle poturbowanych ofiar reżimu to reżim pozwoli półkownikowi nosić mundur

Ps. Niech żaden wykształciuch mnie nie poucza że pisze się pułkownik bo wiem:)

filipek11

I na tym polega zemsta małych, zjadliwych, durnych mendoweszek...

TAD

NIEDLUGO ANTEK BEZIE SPRAWDZAL WOJSKOWYM CZY NOSZA DOBRE GACIE

TAD

NIEDLUGO ANTEK BEZIE SPRAWDZAL WOJSKOWYM CZY NOSZA DOBRE GACIE

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Pro Media Sp. z o.o.