PSP Opole. Z dnia na dzień zniknął system powiadamiania przez opolską straż pożarną

Czytaj dalej
Radosław Dimitrow

PSP Opole. Z dnia na dzień zniknął system powiadamiania przez opolską straż pożarną

Radosław Dimitrow

Przez blisko 8 lat strażacy informowali na żywo o pożarach, wypadkach i niebezpiecznych zdarzeniach w regionie. Ich przebieg mógł śledzić każdy przez oficjalną stronę psp.opole.pl. Kilka dni temu ta funkcjonalność została wyłączona. Ludzie są rozgoryczeni.

Internetowy system „Krok ku bezpieczeństwu” działał na oficjalnej stronie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. Gdy opolscy mundurowi uruchomili go w 2011 roku, była to innowacja niespotykana nigdzie w kraju. Od tego czasu każdy mógł sprawdzić, czy w jego okolicy doszło do niebezpiecznego zdarzenia: pożaru, wypadku, zatarasowania drogi przez drzewo itp.

Brygadier podkreśla, że strażakom zależy na informowaniu mieszkańców o wszelkich zagrożeniach i dlatego zrobią wszystko, by system ruszył ponownie z końcem roku.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Radosław Dimitrow

Jako dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej” i portalu nto.pl staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmuję się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Relacjonowałem już m.in. przejście tornada, powódź, liczne procesy sądowe, a także ujawniałem informacje niewygodne dla władz: przypadki mobbingu i nieprawidłowości w pracy urzędów. Uważam, że praca dziennikarza polega nie tylko na opisywaniu, ale także naprawianiu rzeczywistości, dlatego przy okazji klęsk żywiołowych niosłem pomoc poszkodowanym, a podczas epidemii koronawirusa organizowałem wsparcie dla służby medycznej.

Na co dzień szczególnie bliskie są mi sprawy mieszkańców powiatów strzeleckiego i krapkowickiego. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Moją pasją jest filmowanie. Od 2017 r. pełnię w redakcji funkcję wydawcy wideo oraz kieruję pracą studia nto tv, które działa w Opolu. Jestem twórcą programów telewizyjnych i dokumentalnych.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.