Przystanie na Odrze będą gotowe do lipca?

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Jakub Nowak

Przystanie na Odrze będą gotowe do lipca?

Jakub Nowak

6 maja powinien rozstrzygnąć się przetarg związany z budową nowych przystani na lubuskim odcinku Odry. Gotowe mają być do lipca br.

- Rozpoczynamy drugie, i mam nadzieję że ostatnie, podejście - mówi wiceprezydent Nowej Soli, Jacek Milewski. Przypomnijmy: po ogłoszeniu upadłości przez poprzedniego wykonawcę, który miał wybudować przystanie na lubuskim odcinku rzeki, pod nadzorem inżyniera kontraktu wykonano inwentaryzację przeprowadzonych w ubiegłym roku prac. Wszystko zostało następnie przekazane do syndyka. W sumie wycena wykonanych do tej pory robót wyniosła 1,1 mln zł. - Mówiąc o zaawansowaniu całości, można powiedzieć, że zrealizowano ok. 30 proc. inwestycji - tłumaczył nam już wcześniej wiceprezydent. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, po wyłonieniu wykonawcy prace powinny zakończyć się w ciągu trzech, czterech miesięcy.

Co będzie jednak w przypadku, gdy w tym roku stan wody również będzie dramatycznie niski? - Według informacji, które otrzymaliśmy, okazuje się, że będzie to możliwe niezależnie od poziomu Odry - odpowiada włodarz. - Prace będzie można wykonywać nawet z poziomu lądu - dodaje. Warto tu zaznaczyć, że każda z przystani ma osobne pozwolenie na budowę, dzięki czemu odbiór będzie mógł następować etapami. A to z kolei daje szanse, że jeszcze w tym sezonie z części przystani będą mogły korzystać dwa nasze statki.

Jakub Nowak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.