Edyta Hanszke

Przybyło uprawnionych do Kart Dużej Rodziny. Kto może skorzystać?

Ponad 200 osób w województwie opolskim, a niemal 35 tysięcy w całym kraju złożyło wnioski o KDR po zmianie przepisów w styczniu br. Fot. Krzysztof Kapica Ponad 200 osób w województwie opolskim, a niemal 35 tysięcy w całym kraju złożyło wnioski o KDR po zmianie przepisów w styczniu br.
Edyta Hanszke

Od stycznia br. prawo do korzystania z karty mają także rodzice trojga dzieci, nawet jeśli nie sprawują już nad nimi opieki. Wnioski złożyło 34,8 tys. osób w całym kraju, w tym 210 na Opolszczyźnie.

Liczba aktywnych Kart Dużej Rodziny w całej Polsce wzrosła z 2,10 mln do 2,14 mln. To efekt zmian, które weszły w życie z początkiem 2019 r. Prawo do KDR mają teraz wszyscy rodzice, którzy kiedykolwiek mieli pod opieką co najmniej troje dzieci.

W województwie opolskim wnioski o kartę w styczniu br. złożyło 210 osób, podczas gdy w styczniu 2018 - 109. Było ich więc niemal dwa razy więcej.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Edyta Hanszke

Zajmuję się tematyką gospodarki, przedsiębiorczości, rynku pracy, ubezpieczeń i społeczną. Piszę o szeroko rozumianych pieniądzach: tych, które zarabiamy, wydajemy, ale także np. pochodzących z programów unijnych.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.