Przemytnicy coraz częściej szmuglują za kraty dopalacze

Czytaj dalej
Fot. Radosław Dimitrow
Radosław Dimitrow

Przemytnicy coraz częściej szmuglują za kraty dopalacze

Radosław Dimitrow

Funkcjonariusze z opolskich zakładów karnych coraz częściej ujawniają próby przemytu dopalaczy. Przestępcy wpadają, mimo że wykazują się niezwykłą kreatywnością, przy ukrywaniu substancji.

Jak zauważają starsi strażnicy więzienni, to kolejna fala przemytu, jaką obserwują. W latach 80. i z początkiem 90. za kraty szmuglowano głównie alkohol.

Potem przemytnicy przerzucili się na narkotyki (amfetaminę, tabletki ecstasy itp.), których ukrycie było prostsze ze względu na mniejsze rozmiary. W odpowiedzi na to strażnicy zaczęli zatrudniać w zakładach karnych psy wyszkolone do odnajdywania narkotyków.

W latach 80. i z początkiem 90. XX wieku za kraty szmuglowano głównie alkohol. Od niedawna strażnicy mają nowy problem - za kraty zaczęto szmuglować dopalacze i pochodne tych substancji.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Radosław Dimitrow

Jako dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej” i portalu nto.pl staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmuję się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Relacjonowałem już m.in. przejście tornada, powódź, liczne procesy sądowe, a także ujawniałem informacje niewygodne dla władz: przypadki mobbingu i nieprawidłowości w pracy urzędów. Uważam, że praca dziennikarza polega nie tylko na opisywaniu, ale także naprawianiu rzeczywistości, dlatego przy okazji klęsk żywiołowych niosłem pomoc poszkodowanym, a podczas epidemii koronawirusa organizowałem wsparcie dla służby medycznej.

Na co dzień szczególnie bliskie są mi sprawy mieszkańców powiatów strzeleckiego i krapkowickiego. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Moją pasją jest filmowanie. Od 2017 r. pełnię w redakcji funkcję wydawcy wideo oraz kieruję pracą studia nto tv, które działa w Opolu. Jestem twórcą programów telewizyjnych i dokumentalnych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.