Przełom na Szczycie Klimatycznym w Glasgow. Polska jest za zakazem sprzedaży samochodów spalinowych

Czytaj dalej
Fot. Fot. Anna Kaczmarza
Marek Weckwerth

Przełom na Szczycie Klimatycznym w Glasgow. Polska jest za zakazem sprzedaży samochodów spalinowych

Marek Weckwerth

Podpisana przez Polskę na Szczycie Klimatycznym w Glasgow COP26 deklaracja na rzecz zakończenia sprzedaży samochodów spalinowych nie później niż do 2035 r. na wiodących rynkach i do roku 2040 w skali globalnej, powinna zapoczątkować merytoryczny dialog i publiczną dyskusję na ten temat w Polsce – ocenia Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych.

Podczas 26. Konferencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu w Glasgow (COP26), 33 państwa, 39 miast i regionów z całego świata, a także kilkadziesiąt firm z branży motoryzacyjnej oraz największych operatorów flot, instytucji finansowych i innych podmiotów podpisało deklarację na rzecz zakończenia sprzedaży samochodów spalinowych. Wśród sygnatariuszy porozumienia znalazła się Polska.

Deklaracja podpisana na COP26 to pierwsze takie stanowisko polskiego rządu w zakresie końca sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi. Traktujemy tę deklarację jako istotny krok na drodze do przyspieszenia dekarbonizacji sektora transportu w Polsce. Czytaj więcej w dalszej części artykułu. 

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Marek Weckwerth

Komentarze

3
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Przy dzisiejszym stanie polskiej energetyki, a konkretnie sieci elektrycznych, czarno widzę te tysiące, setki tysięcy samochodów elektrycznych, nawet jeżeli miałoby to nastąpić dopiero od 2035 roku. Czekają nas wielkie, ogromne inwestycje w modernizację sieci, że o źródłach prądu nie wspomnę. I ciekaw jestem kto za to wszystko zapłaci ? Nie dlatego, że jestem przeciw, jest ciszej, taniej, mniej zanieczyszczeń, ale nasza Polska rzeczywistość jest bardzo nieciekawa.

Silver

KONIEC KONSUMPCJI INDYWIDUALNEJ .TYLKO KONSUMPCJA ZBIOROWA pociągi , elektryki na wynajem , żadnej prywatności. Taki jest "trynd"

kaktusnad?oni

Polska to również ja. A nikt mnie się o zdanie nie pytał. Jest paru aroganckich ignorantów przy korycie, i ONI uważają że są ''Polska''.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.