Przebudzenie lewicy w Opolu. Operacja planowana, czy wymuszona?

Czytaj dalej
Piotr Guzik

Przebudzenie lewicy w Opolu. Operacja planowana, czy wymuszona?

Piotr Guzik

Choć Apolonia Klepacz była pierwszą oficjalnie potwierdzoną kandydatką na prezydenta Opola, to w porównaniu z konkurencją długo nie była aktywna. Piotr Woźniak, regionalny lider Sojuszu, przekonuje, że takie było założenie. Nie wszyscy są o tym przekonani.

Udział Apolonii Klepacz w wyborach na prezydenta Opola pod szyldem SLD zasygnalizowano jeszcze jesienią ubiegłego roku. Potwierdzenie pojawiło się kilka miesięcy później, na wiosnę. Kolejne osoby chcące zasiąść w fotelu prezydenta miasta pojawiły się później i od tego czasu zdążyły zaprezentować szereg postulatów na konferencjach prasowych. W przypadku Koalicji Obywatelskiej (w mieście w jej skład wchodzą: Platforma, Nowoczesna, PSL i Unia Pracy) doszło nawet do zmiany kandydata, prof. Kazimierz S. Ożóg postanowił bowiem wycofać się z wyścigu, tłumacząc to względami zdrowotnymi, a jego miejsce zajęła była wicemarszałek województwa Barbara Kamińska.

Lewica milczała. Apolonia Klepacz jako kandydatka na prezydenta po raz pierwszy powiedziała cokolwiek o swoim programie dopiero przed tygodniem, na konferencji pod ratuszem.

- Postulaty czytane z kartki, nerwowe zachowanie. Wyglądało to tak, jakby konferencję przygotowano na kolanie, bo ktoś w Sojuszu w końcu zdał sobie sprawę, że czasu do wyborów jest mało, a oni jeszcze nic nie pokazali - komentuje jeden z opolskich polityków.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Piotr Guzik

Opolanin z urodzenia. Staram się, by czytelnicy byli na bieżąco z tym, jak zmienia się miasto oraz co planują władze. Śledzę poczynania polityków i piszę o tym, o czym niekoniecznie chcą mówić otwarcie. Jeśli jest coś, co w Opolu trzeba poprawić, nie wahaj się do mnie napisać lub zadzwonić.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Pro Media Sp. z o.o.