Program STOP SMOG nabiera rumieńców. Kto i jak skorzysta?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Hołod / Polska Press
Edyta Hanszke

Program STOP SMOG nabiera rumieńców. Kto i jak skorzysta?

Edyta Hanszke

Do 16 kwietnia potrwają konsultacje społeczne projektu nowelizacji ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów.

Ma ona być podstawą do uruchomienia i sfinansowania z puli rządowej termomodernizacji budynków mieszkalnych należących do najmniej zamożnych rodzin i umożliwić realizację programu pilotażowego STOP SMOG. Będzie on polegał na współpracy rządu z 33 polskimi miastami umieszczonymi przez Światową Organizację Zdrowia w 2016r. na liście 50 miast w Europie z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. Są one zlokalizowane w województwach: małopolskim, śląskim, dolnośląskim, podkarpackim, wielkopolskim, łódzkim, opolskim i kujawsko-pomorskim.

Piotr Woźny, pełnomocnik premiera ds. programu Czyste Powietrze, powiedział, że do udziału w konsultacjach zaproszone są nie tylko wskazane miasta, ale też marszałkowie województw, których dotyczy problem.

Doświadczenia z programu pilotażowego zostaną wykorzystane przy opracowaniu ogólnopolskiego programu termomodernizacji budynków mieszkalnych i podziale pieniędzy, którymi dysponujemy na poprawę jakości powietrza w Polsce do 2020 r. Będą też argumentem przy ustalaniu z Komisją Europejską zasad wydatkowania przez Polskę pieniędzy unijnych z puli na lata 2021 - 2027.

Edyta Hanszke

Zajmuję się tematyką gospodarki, przedsiębiorczości, rynku pracy, ubezpieczeń i społeczną. Piszę o szeroko rozumianych pieniądzach: tych, które zarabiamy, wydajemy, ale także np. pochodzących z programów unijnych.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.