Premier nowy, rząd stary, czyli rekonstrukcja w toku [KOMENTARZ]

Czytaj dalej
Krzysztof Ogiolda

Premier nowy, rząd stary, czyli rekonstrukcja w toku [KOMENTARZ]

Krzysztof Ogiolda

Mateusz Morawiecki został nowym premierem, choć na czele starego rządu. Cokolwiek było przyczyną rekonstrukcji na raty, dało nie tylko politykom, ale i obywatelom powód do podejrzeń, że cała operacja miała przede wszystkim odciągnąć uwagę od zmian w ustawach o Sądzie Najwyższym i KRS. Bez tego uzasadnienia ten akt staje się mocno niezrozumiały.

Ani polityce, ani gospodarce w Polsce nie grozi taki kataklizm, który nie pozwalałby dokonać zmian raz. Jak potwierdził prezes PiS, raczej w styczniu i raczej głębokich.

Przy wszystkich tych zastrzeżeniach witam nowego premiera z nadzieją. Wydaje się lepiej przygotowany ekonomicznie od poprzedniczki, bardziej obyty i znany w świecie, co może mu tylko pomóc. Beaty Szydło nie bardzo mi żal, choć rozstanie z nią w roli premiera było dalekie od elegancji. Ale na czele rządu nie staje się z przymusu.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Ogiolda

Jestem dziennikarzem i publicystą działu społecznego w "Nowej Trybunie Opolskiej". Pracuję w zawodzie od 22 lat. Piszę m.in. o Kościele i szeroko rozumianej tematyce religijnej, a także o mniejszości niemieckiej i relacjach polsko-niemieckich. Jestem autorem książek: Arcybiskup Nossol. Miałem szczęście w miłości, Opole 2007 (współautor). Arcybiskup Nossol. Radość jednania, Opole 2012 (współautor). Rozmowy na 10-lecie Ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych, Gliwice-Opole 2015. Sławni niemieccy Ślązacy, Opole 2018. Tajemnice opolskiej katedry, Opole 2018.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.