Premier nowy, rząd stary, czyli rekonstrukcja w toku [KOMENTARZ]

Czytaj dalej
Krzysztof Ogiolda

Premier nowy, rząd stary, czyli rekonstrukcja w toku [KOMENTARZ]

Krzysztof Ogiolda

Mateusz Morawiecki został nowym premierem, choć na czele starego rządu. Cokolwiek było przyczyną rekonstrukcji na raty, dało nie tylko politykom, ale i obywatelom powód do podejrzeń, że cała operacja miała przede wszystkim odciągnąć uwagę od zmian w ustawach o Sądzie Najwyższym i KRS. Bez tego uzasadnienia ten akt staje się mocno niezrozumiały.

Ani polityce, ani gospodarce w Polsce nie grozi taki kataklizm, który nie pozwalałby dokonać zmian raz. Jak potwierdził prezes PiS, raczej w styczniu i raczej głębokich.

Przy wszystkich tych zastrzeżeniach witam nowego premiera z nadzieją. Wydaje się lepiej przygotowany ekonomicznie od poprzedniczki, bardziej obyty i znany w świecie, co może mu tylko pomóc. Beaty Szydło nie bardzo mi żal, choć rozstanie z nią w roli premiera było dalekie od elegancji. Ale na czele rządu nie staje się z przymusu.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Krzysztof Ogiolda

Jestem dziennikarzem i publicystą działu społecznego w "Nowej Trybunie Opolskiej". Pracuję w zawodzie od 22 lat. Piszę m.in. o Kościele i szeroko rozumianej tematyce religijnej, a także o mniejszości niemieckiej i relacjach polsko-niemieckich. Jestem autorem książek: Arcybiskup Nossol. Miałem szczęście w miłości, Opole 2007 (współautor). Arcybiskup Nossol. Radość jednania, Opole 2012 (współautor). Rozmowy na 10-lecie Ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych, Gliwice-Opole 2015. Sławni niemieccy Ślązacy, Opole 2018. Tajemnice opolskiej katedry, Opole 2018.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.