Rajmund Wełnic

Pożyczył 100 tysięcy złotych. Nigdy już nie odzyska tych pieniędzy

Komornik wszczął egzekucję długów od zadłużonych rolników, ale roszczenia Czytelnika są na szarym końcu do zaspokojenia Fot. archiwum polskapress Komornik wszczął egzekucję długów od zadłużonych rolników, ale roszczenia Czytelnika są na szarym końcu do zaspokojenia
Rajmund Wełnic

Mieszkaniec powiatu Szczecinek pożyczył 100 tysięcy złotych znajomym rolnikom. Szans na odzyskanie pieniędzy nie ma żadnych.

Redakcję odwiedził zdesperowany do granic pan Marek (imię zmienione, nazwisko do wiadomości redakcji), mieszkaniec jednej z wsi w powiecie.

- Swego czasu pożyczyłem dwom rolnikom wielką, jak dla mnie kwotę 100 tys. złotych - mówi.

- Spisaliśmy umowę, w której określiliśmy zabezpieczenie pożyczki, termin spłaty, tak na wszelki wypadek, bo ufałem im bezgranicznie. Znałem ich, widziałem, jak gospodarzą i nie przyszło mi do głowy, że mogę mieć problemy z odzyskaniem pieniędzy.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.