Poznowice protestują przeciwko budowie chlewni. Ludzie boją się, że 15 tysięcy świń zatruje im życie

Czytaj dalej
Fot. Radosław Dimitrow
Radosław Dimitrow

Poznowice protestują przeciwko budowie chlewni. Ludzie boją się, że 15 tysięcy świń zatruje im życie

Radosław Dimitrow

We wsi Poznowice działa już jedna chlewnia - smród z niej wyczuwalny jest z daleka. Jej właściciel stawia obecnie dwa nowe budynki i przekonuje, że zapachy będą mniej uciążliwe.

Po zakończeniu budowy będzie to jedna z największych świniarni na Opolszczyźnie. Budynki rozmieszczone na terenie Poznowic w gminie Izbicko mają pomieścić nawet 15 tys. świń. Inwestor ma już we wsi jedną chlewnię. Choć zdobył pozwolenie na rozbudowę swojego biznesu, to mieszkańcy o takiej inwestycji nie chcą słyszeć.

W sprawie budowy chlewni ludzie rozesłali już pisma do opolskich urzędów. Inwestycja będzie na dniach kontrolowana przez gminę i inspektora budowlanego. 

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Radosław Dimitrow

Jako dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej” i portalu nto.pl staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmuję się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Relacjonowałem już m.in. przejście tornada, powódź, liczne procesy sądowe, a także ujawniałem informacje niewygodne dla władz: przypadki mobbingu i nieprawidłowości w pracy urzędów. Uważam, że praca dziennikarza polega nie tylko na opisywaniu, ale także naprawianiu rzeczywistości, dlatego przy okazji klęsk żywiołowych niosłem pomoc poszkodowanym, a podczas epidemii koronawirusa organizowałem wsparcie dla służby medycznej.

Na co dzień szczególnie bliskie są mi sprawy mieszkańców powiatów strzeleckiego i krapkowickiego. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Moją pasją jest filmowanie. Od 2017 r. pełnię w redakcji funkcję wydawcy wideo oraz kieruję pracą studia nto tv, które działa w Opolu. Jestem twórcą programów telewizyjnych i dokumentalnych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.