Powąchałem korek: przez Nakielską w szczycie w 25 minut

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Jarosław Reszka

Powąchałem korek: przez Nakielską w szczycie w 25 minut

Jarosław Reszka

Nakielska jest ostatnio na językach - a to za sprawą opóźniającej się do 2020 r. przebudowy tej ulicy. Ostrzeżony przez znajomych, nie zapuszczałem się na Nakielską w godzinach szczytu od paru lat. Teraz jednak postanowiłem sprawdzić, jak długo mogą cierpliwie czekać bydgoszczanie, którzy muszą się tamtędy przebijać dwa razy dziennie - w drodze do i z pracy.

Początek eksperymentu: czwartek, godz. 7.40. O tej porze skręcam w kierunku Nakielskiej ze skrzyżowania ze światłami w Lisim Ogonie. Ruch niewielki. Bez zatrzymywania się docieram do skrzyżowania Nakielskiej z Wiśniową. Rzucam okiem na zegarek. Jest 7.48. Od tej chwili kończy się płynna jazda, a zaczyna podjeżdżanie po parę - maksimum kilkanaście metrów.

Ciągnąc się w kondukcie aut, mam okazję przyjrzeć się okolicy. Dzień wcześniej wysłuchałem w radiu wypowiedź jakiegoś mędrca od dróg, który perorował, że Nakielska nie będzie taka jak Grunwaldzka. Nie ma być przelotówką szybko przenoszącą kawalkadę aut z centrum na obwodnicę z droga ekspresową, tylko w miarę spokojną ulicą, umożliwiającą sprawny dojazd do domów, szkół czy sklepów.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Jarosław Reszka

Redaktor wydań "Expressu Bydgoskiego", publicysta - autor felietonów, komentarzy, recenzji książek oraz przedstawień teatralnych i operowych. Dziennikarz od ponad 25 lat. Doktor nauk humanistycznych. Nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Autor książek w zakresie językoznawstwa i literatury faktu.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.