Potężne podwyżki cen wywozu śmieci w Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bolt
Sławomir Bobbe

Potężne podwyżki cen wywozu śmieci w Bydgoszczy

Sławomir Bobbe

Niemal sto złotych miesięcznie zapłaci za odbiór i wywóz śmieci czteroosobowa rodzina w Bydgoszczy. A mogło być jeszcze gorzej.

Niemal 40 minut wiceprezydent Michał Sztybel wyjaśniał, co wpływa na cenę wywozu śmieci, jakie podwyżki wprowadziły inne miasta, co w opłatach się mieści, a co nie. Wszystko po to, by powiedzieć, że w naszym mieście - już od stycznia, za wywóz śmieci zapłacimy dużo więcej niż obecnie. Z 13 złotych za osobę teraz, płacić trzeba będzie aż 22 złote. Takie wyliczenia zaakceptować będą musieli jeszcze radni, ale jest to jedynie formalność. System odbioru odpadów musi się bowiem bilansować - miasto nie może na nim zarabiać, ale nie może też tracić.

Wszystko kosztuje więcej

Dlaczego musimy zapłacić aż tyle za pozbycie się odpadów? Przyczyn jest wiele. To wzrost kosztów osobowych (w górę idzie najniższa płaca), rosną koszty energii, paliwa, wydłużają się trasy, które pokonywać muszą samochody i musi być tych samochodów więcej. Bo od stycznia więcej będzie też pojemników na śmieci.

Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Sławomir Bobbe

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

silnamor

A ja uważam, że samo umiejscowienie śmietników, budzi sprzeciw. Na początku prawie przy każdym bloku był śmietnik. Ale w niektórych mieszkali PAŃSTWO, więc załatwili sobie przeniesienia śmietników. To lata 1986-7. Teraz tam mają parkingi, a inni pod oknem mają wysypisko. Widzę to na ul. Wierzejewskiego -Skarżyńskiego. Do tego śmietnika należy kilka bloków, nawet odległych. No i parking - gdzie stale przyjezdni podrzucają śmieci. Ludzie sprzątający starają się. Ale co zrobić, jak nocą, pod śmietnikiem wyrzuca się stolarkę, meble z całych mieszkań. Szczególnie pięknie to wygląda, gdy robią tak lokatorzy, czy obcy, (w piątek w nocy). Leży to wszystko, pomieszane 3-4 dni. Uważam, - każdy mieszkaniec - nie tylko miasta, ale kraju, powinien płacić za śmieci.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.