Portret zbiorowy mieszkańców Głogówka na przestrzeni wieku

Czytaj dalej
Fot. Album „Wspomnienia z Głogówka”
Krzysztof Strauchmann

Portret zbiorowy mieszkańców Głogówka na przestrzeni wieku

Krzysztof Strauchmann

Jarosław Kłuskiewicz - lekarz, kolekcjoner i historyczny detektyw. Mieszkańcom Głogówka przygotował pod choinkę niespodziankę: ich portret zbiorowy na przestrzeni wieku.

Herr doktor Kłus­kiewicz? - w słuchawce domowego telefonu zabrzmiał głos starszego mężczyzny. Kiedy o trzeciej w nocy dzwoni w mieszkaniu stacjonarny telefon, to można się spodziewać najgorszego. – Ja bardzo pana przepraszam – mówił w słuchawce głos nieznajomego. – Dzwonimy z Niemiec. Dostaliśmy dziś ten pana album i z żoną już szóstą godzinę kukamy na te zdjęcia.

 Jak każdy kolekcjoner pocztówek i fotografii, ma zakodowane w wyszukiwarce słowo Gło­gówek i niemieckie Oberglo­gau. Jeśli tylko na polskim OLX, niemieckim eBayu czy francuskim Delcampe pojawi się coś związanego z Głogówkiem, on dostaje wiadomość. Tak kupił, z przygodami, wyjątkowe zdjęcie z 1904 roku, na którym hrabia Johann Georg von Oppers­dorff, właściciel dóbr głogó­weckich i zamku, profilaktycznie szczepi bydło ze współpracownikami. 

Pozostało jeszcze 95% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Strauchmann

Jako dziennikarz zajmuję się wszystkimi wydarzeniami związanymi z powiatem nyskim i prudnickim. Piszę reportaże o ciekawych ludziach, interesuję się życiem społecznym i gospodarczym, zachęcam do uprawniania turystyki. Interesuję się historią regionu, zwłaszcza tą najnowszą. Staram się dostrzegać przemiany we współczesnym świecie. Zależy mi na tym, aby dotrzeć do dociekliwego Czytelnika z interesującym tematem w ciekawej formie.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.