Edyta Hanszke

PONE, czyli program preferencyjnych pożyczek na docieplanie i wymianę pieców

W ramach programu można uzyskać preferencyjną pożyczkę z możliwością częściowego jej umorzenia m.in. na wymianę źródeł ciepła i instalacji w budynkach Fot. Archiwum W ramach programu można uzyskać preferencyjną pożyczkę z możliwością częściowego jej umorzenia m.in. na wymianę źródeł ciepła i instalacji w budynkach lub lokalach mieszkalnych (kotłowni lub palenisk o niskiej sprawności energetycznej, opalanych paliwem stałym) na nowoczesne o wyższej sprawności.
Edyta Hanszke

Zasady programu ograniczenia niskiej emisji w województwie opolskim rolnikom z powiatu krapkowickiego przedstawiali pracownicy funduszu ochrony środowiska w Opolu.

Program, o którym mowa, skierowany jest do osób fizycznych i przedsiębiorstw działających w sektorze MŚP. Małgorzata Oleksiewicz, specjalista ds. doradztwa, strategii, planowania programów i oceny ryzyka, mówiła o jego zasadach.

W ramach programu można uzyskać preferencyjną pożyczkę z możliwością częściowego jej umorzenia. Na co?

Jak informują przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, program PONE (skrót od nazwy) cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W ubiegłym roku podpisano 343 umowy na łączną kwotę blisko 8 mln zł.

Barbara Lesik, specjalista ds. doradztwa energetycznego z opolskiego funduszu, mówiła w Krapkowicach o projekcie pn. „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”, w ramach którego można skorzystać z usług doradczych. Eksperci podpowiadają m.in., w jakich instytucjach można szukać pieniędzy czy to z puli unijnej, czy krajowej na realizację inwestycji służących poprawie efektywności energetycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.

Usługa - jak podkreślają przedstawiciele WFOŚiGW w Opolu - jest bezpłatna, może mieć formę spotkania informacyjnego, porady telefonicznej, zapytania mailowego, konsultacji, doradztwa indywidualnego, szkolenia czy konferencji.

Edyta Hanszke

Zajmuję się tematyką gospodarki, przedsiębiorczości, rynku pracy, ubezpieczeń i społeczną. Piszę o szeroko rozumianych pieniądzach: tych, które zarabiamy, wydajemy, ale także np. pochodzących z programów unijnych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.