Edyta Hanszke

PONE, czyli program preferencyjnych pożyczek na docieplanie i wymianę pieców

W ramach programu można uzyskać preferencyjną pożyczkę z możliwością częściowego jej umorzenia m.in. na wymianę źródeł ciepła i instalacji w budynkach Fot. Archiwum W ramach programu można uzyskać preferencyjną pożyczkę z możliwością częściowego jej umorzenia m.in. na wymianę źródeł ciepła i instalacji w budynkach lub lokalach mieszkalnych (kotłowni lub palenisk o niskiej sprawności energetycznej, opalanych paliwem stałym) na nowoczesne o wyższej sprawności.
Edyta Hanszke

Zasady programu ograniczenia niskiej emisji w województwie opolskim rolnikom z powiatu krapkowickiego przedstawiali pracownicy funduszu ochrony środowiska w Opolu.

Program, o którym mowa, skierowany jest do osób fizycznych i przedsiębiorstw działających w sektorze MŚP. Małgorzata Oleksiewicz, specjalista ds. doradztwa, strategii, planowania programów i oceny ryzyka, mówiła o jego zasadach.

W ramach programu można uzyskać preferencyjną pożyczkę z możliwością częściowego jej umorzenia. Na co?

Jak informują przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, program PONE (skrót od nazwy) cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W ubiegłym roku podpisano 343 umowy na łączną kwotę blisko 8 mln zł.

Barbara Lesik, specjalista ds. doradztwa energetycznego z opolskiego funduszu, mówiła w Krapkowicach o projekcie pn. „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”, w ramach którego można skorzystać z usług doradczych. Eksperci podpowiadają m.in., w jakich instytucjach można szukać pieniędzy czy to z puli unijnej, czy krajowej na realizację inwestycji służących poprawie efektywności energetycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.

Usługa - jak podkreślają przedstawiciele WFOŚiGW w Opolu - jest bezpłatna, może mieć formę spotkania informacyjnego, porady telefonicznej, zapytania mailowego, konsultacji, doradztwa indywidualnego, szkolenia czy konferencji.

Edyta Hanszke

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Pro Media Sp. z o.o.