Pomnik ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej

Czytaj dalej
Fot. UM
Karolina Rokitnicka

Pomnik ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej

Karolina Rokitnicka

10 kwietnia w Kowalewie Pomorskim zostanie odsłonięty pomnik poświęcony osobom, które zginęły w katastrofie samolotu rządowego.

Inicjatywy podjął się Komitet Upamiętniający Katastrofę Smoleńską. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem sprawują: poseł Jan Ardanowski, burmistrz Andrzej Grabowski, starosta Andrzej Okruciński. Jest ono finansowane ze zbiórki publicznej. - Zwróciliśmy się do lokalnych firm i działaczy o wsparcie tej społecznej akcji. Dziękujemy za każdą przekazaną złotówkę. Lista darczyńców znajdzie swoje miejsce nie tylko w pamięci potomnych, ale również na kartach księgi pamiątkowej. Do akcji włączyły się parafie organizując kwesty przed kościołami. Wierzę, że społeczeństwo popiera akcję Komitetu oddania hołdu 96 Polakom, naszym rodakom lecącym do Katynia oddać hołd pomordowanym 70 lat temu przez Sowietów. Pragniemy, aby Kamień- Pomnik był symbolem mostu łączącego ponad podziałami nie tylko mieszkańców naszej gminy, ale wszystkie pokolenia. Dlatego tak ważne jest, aby środki pochodziły od społeczeństwa a nie z budżetu gminy - mówi burmistrz Andrzej Grabowski-

Prace związane z budową pomnika już ruszyły. Na plac przed domem kultury wjechały maszyny, by zrobić podbudowę, dojścia i ustawić kamień na którym zawiśnie tablica pamiątkowa. Jej odsłonięcie planowane jest na 10 kwietnia. Poprzedzi je msza o godz. 12 w kościele w Kowalewie.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.