Polscy uczniowie liderami w odrabianiu prac domowych. Szkoły zadają za dużo

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Agnieszka Kamińska

Polscy uczniowie liderami w odrabianiu prac domowych. Szkoły zadają za dużo

Agnieszka Kamińska

Rzecznik praw obywatelskich uważa, że uczniowie mają za dużo zadań domowych. Są nimi nadmiernie obciążeni. RPO rozpoczął dyskusję na ten temat. Z kolei Ministerstwo Edukacji Narodowej stwierdziło, że czas, który uczniowie spędzają na prace domowe, nie wydaje się przesadny.

Polscy uczniowie, w skali Europy, należą do najbardziej obciążonych pracami domowymi. Niektórzy ślęczą nad zadaniami po kilka godzin dziennie.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Agnieszka Kamińska

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Oczywiście, że w ciągu dnia powinien być czas i na naukę i na odpoczynek i na rozrywki, jednak jeżeli tego odpoczynku i zajmowania się swoimi sprawami, a nie nauką jest za dużo, to naturalnie zaczyna brakować go na zadania domowe. Przecież nieraz słyszymy, że młodzież potrafi przesiadywać ze smartfonem w ręku lub przed komputerem na grach lub innych rozrywkach nawet po kilka godzin dziennie. Mnie zawsze mówiono i uczono żeby przyzwyczajać się do racjonalnego gospodarowania wolnym czasem, wtedy z pewnością wystarczy go i na naukę, obowiązki domowe, jak i na szeroko pojętą rozrywkę. Skrócenie o godzinę przesiadywania ze smartfonem w ręku lub przed komputerem, to o godzinę więcej na naukę lub sport. Jednak, co zrozumiałe, też przecież byłem młody, większość bardziej woli rozrywki niż obowiązki i stąd te narzekania na brak czasu lub za dużą ilość czasu poświęcaną pracom domowym.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.