Polscy kierowcy płacą za OC nieco mniej. Sprawdź kto ma szanse na tańsze ubezpieczenie!

Czytaj dalej
Fot. Fot. Marek Weckwerth
Marek Weckwerth

Polscy kierowcy płacą za OC nieco mniej. Sprawdź kto ma szanse na tańsze ubezpieczenie!

Marek Weckwerth

Polscy kierowcy płacą średnio po 672 złotych za ubezpieczenie OC, o 2 procent mniej niż rok wcześniej – wynika z analizy cen polis kupionych na portalu porównywarki Porówneo w czwartym kwartale 2021 roku. To już czwarty kwartał z rzędu gdy OC tanieje w relacji do cen sprzed roku.

Najnowszy Indeks Portfela Porówneo podsumowujący czwarty kwartał 2021 roku pokazuje, że kierowcy w Polsce mogą oczekiwać średniej składki za OC w wysokości 672 złote. Oznacza to mniej o 13 złotych, czyli o 2 procent, w relacji do cen sprzed roku.

- Wszyscy odczuwamy teraz wzrost domowych rachunków i tym większe znaczenie ma oszczędzanie, dopóki jest to możliwe, przy zakupie ubezpieczenia OC – mówi Wojciech Rabiej, prezes porównywarki ubezpieczeń Porówneo. - Szanse na wyraźnie tańszą polisę mają ci kierowcy, którzy przeglądają oferty kilku towarzystw w poszukiwaniu konkurencyjnych stawek. Ubezpieczyciele stale analizują swoje portfele i pracują nad segmentacją. Może okazać się, że dla innych towarzystw będziemy bardziej atrakcyjnym i pożądanym klientem i w efekcie zapłacimy taniej. Dlatego przed podjęciem decyzji o kontynuowaniu ubezpieczenia warto rozejrzeć się po rynku: co oferują inne firmy i porównania cen.

- Szanse na wyraźnie tańszą polisę mają ci kierowcy, którzy przeglądają oferty kilku towarzystw w poszukiwaniu konkurencyjnych stawek - mówi Wojciech Rabiej. Czytaj więcej w dalszej części artykułu! 

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.