Politycy idą w Polskę, jak Gołas w gaz [FELIETON ARKADIUSZA KRYSTKA]

Czytaj dalej
Fot. Marek Szawdyn
Arkadiusz Krystek

Politycy idą w Polskę, jak Gołas w gaz [FELIETON ARKADIUSZA KRYSTKA]

Arkadiusz Krystek

W Polskę idziemy – śpiewał Wiesław Gołas w kabarecie Dudek. W Polskę idziemy – zabrzmiało na kongresie PiS.

– Ruszamy rozmawiać z ludźmi – mówił minister Jacek Sasin. Czyli od wyborów w końcówce 2015 roku nie rozmawiali? Tak, słychać to także w wypowiedzi wicepremier Beaty Szydło: – Zasiedzieliśmy się w Warszawie.

Rytm życia partii (każdej) tak łatwo opisać wspominanym tekstem piosenki autorstwa Wojciecha Młynarskiego: „W tygodniu (wstaw – po wyborach) to jesteśmy cisi jak ta ćma/W tygodniu to nam wszystko wisi aż do dna. (...) Aż poczujemy mus i raz na jakiś czas (wstaw – tuż przed wyborami)/W Polskę idziemy, drodzy panowie/W Polskę idziemy (...) Do ludzi lgniemy. (...) Potem wyśnimy sen kolorowy, sen malowany (...)”.

Arkadiusz Krystek

W dziennikarstwie od połowy lat 90. XX wieku (praca, współpraca): Radio Bełchatów, Informacyjna Agencja Radiowa, Tygodnik Fakty Bełchatów, Radio Piotrków, Tygodnik 7 Dni Bełchatów, Wiadomości Dnia, Dziennik Łódzki. Zainteresowania zawodowe poparte wykształceniem wyższym z zakresu nauk politycznych: polityka krajowa i samorządowa, a przede wszystkim: systemy wyborcze, prawo wyborcze, ordynacja wyborcza, proces wyborczy, metody wyborcze. Ponadto – mit polityczny, jego rola w kreowaniu polityki, w tym konfliktów końca XX wieku na Bałkanach

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.