Iwona Kłopocka-Marcjasz

Politechnika Opolska: Wojna na pozwy z podróżami w tle

Politechnika Opolska: Wojna na pozwy z podróżami w tle Fot. Politechnika Opolska
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Pracownicy i absolwenci Politechniki Opolskiej napisali list otwarty do rektora prof. Marka Tukiendorfa, protestując przeciwko zwolnieniom kilku naukowców. Rektor zarzucił tym naukowcom nadużycia finansowe związane z podróżami służbowymi i zawiadomił o tym prokuraturę.

Chodzi o zwolnionego z pracy dyscyplinarnie prof. Pawła Frącza oraz odwołanych ze stanowiska: dyrektora Instytutu Elektroenergetyki i Energii Odnawialnej prof. Dariusza Zmarzłego i jego zastępcę dra hab. Sebastiana Boruckiego.

Jak piszą sygnatariusze listu (96 nazwisk) „na zorganizowanym 29 czerwca spotkaniu rektora z pracownikami Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki wskazano, że przyczyną odwołania ww. osób z zajmowanych stanowisk jest utrata zaufania spowodowana rzekomymi nieprawidłowościami w organizacji wyjazdów ww. osób na konferencje”.

W opolskiej prokuraturze trwa na razie postępowanie sprawdzające w sprawie zawiadomienia rektora.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Moje zainteresowania zawodowe to: zdrowie, oświata, kultura, sprawy społeczne. Obserwuję działania instytucji ochrony zdrowia i zachodzące w nich zmiany systemowe. Piszę o osiągnięciach opolskiego środowiska medycznego, nowatorskich zabiegach, nowoczesnych technologiach i sprzęcie.
Na bieżąco śledzę też życie opolskich szkół. Piszę o wszelkich istotnych dla nauczycieli i uczniów sprawach, relacjonuję przebieg najważniejszych szkolnych wydarzeń. Redaguję dodatek "Twoja Kariera", poświęcony nowinkom w szkołach zawodowych. Interesuje mnie też życie akademickie, szczególnie Uniwersytetu Opolskiego (współtworzę dodatek "Akademicka").
Piszę także o wydarzeniach kulturalnych w regionie (szczególnie interesuje mnie teatr). Interesuje mnie także szeroko pojęta problematyka społeczna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Pro Media Sp. z o.o.