Mirela Mazurkiewicz

Politechnika Opolska pod lupą sądu i prokuratury

Politechnika Opolska pod lupą sądu i prokuratury Fot. Politechnika Opolska
Mirela Mazurkiewicz

Konflikt na opolskiej uczelni trwa od wielu miesięcy. Strony prześcigają się w składaniu zawiadomień do organów ścigania. Tylko w opolskiej prokuraturze toczy się kilka spraw z politechniką w tle.

Uczelniane bitwy oparły się ostatnio o Wojewódzki Sąd Administracyjny. Na bezczynność rektora Politechniki Opolskiej poskarżył się zwolniony w maju dyscyplinarnie prof. Paweł Frącz (11 skarg) oraz Związek Zawodowy Pracowników Politechniki Opolskiej, na którego czele stoi wspominany naukowiec (19 skarg).

- Rektor nie odpowiedział na zapytania dotyczące różnych aspektów funkcjonowania uczelni, m.in. wydatkowania pieniędzy na cele płacowe, inwestycyjne czy związane z delegacjami - informuje sędzia Jerzy Krupiński z WSA w Opolu.

W sumie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu wpłynęło 30 skarg. Na razie rozpatrzono wszystkie, złożone przez prof. Frącza. I tak, spośród 11 skarg naukowca 10 zostało uwzględnionych, a jedna oddalona.

- Sąd w 10 tych sprawach stwierdził, że rektor dopuścił się bezczynności i że ta bezczynność odbyła się z rażącym naruszeniem prawa - wyjaśnia sędzia Krupiński. - W każdej z nich sąd wymierzył rektorowi po 500 zł grzywny oraz zwrot kosztów postępowania sądowego w wysokości 597 zł.

Na tym jednak nie koniec, bo sąd rozpatrzył na razie 8 z 19 spraw, w których skarżącym był związek zawodowy prof. Frącza.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Mirela Mazurkiewicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.