Policja: Rowerzysta chciał wyłudzić odszkodowanie [WIDEO]

Czytaj dalej
Bartosz Gubernat

Policja: Rowerzysta chciał wyłudzić odszkodowanie [WIDEO]

Bartosz Gubernat

W sprawie wypadku na al. Rejtana w sądzie są dwa postępowania. Rowerzysta, mąż policjantki, jest podejrzany o próbę oszustwa.

O sprawie pisaliśmy w czwartek. Dotyczy ona niewyjaśnionej do dzisiaj kolizji, jaka miała miejsce w sierpniu 2015 roku na al. Rejtana. Rowerzysta jadący ścieżką miał się tam zderzyć z mercedesem wjeżdżającym na parking z ulicy. Kierowca samochodu twierdzi, że cyklista od początku dziwnie się zachowywał, próbował zagiąć maskę jego auta siadając na niej, przesuwał rower pod mercedesa.

Chociaż rowerzysta zeznał zupełnie co innego, nagranie z miejskiego monitoringu potwierdza wersję kierowcy, który o możliwości próby wyłudzenia odszkodowania powiadomił firmę ubezpieczeniową. Ta skierowała sprawę na policję.

- Zajął się nią nasz wydział do zwalczania przestępczości gospodarczej, ale dokumenty przekazaliśmy do komendy w Łańcucie. Powód? Żona rowerzysty jest policjantką w Rzeszowie, nie chcieliśmy, aby ktoś posądził nas o brak obiektywizmu - mówi mł. insp. Konrad Wolak, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie.

Sierżant Wojciech Gruca z Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie potwierdza, że sprawa stąd trafiła do Sądu Rejonowego w Rzeszowie. Rowerzysta jest oskarżony o próbę oszustwa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Grozi za to do 8 lat więzienia. Drugie postępowanie ma dowieść, czy kierowca spowodował wypadek.

Bartosz Gubernat

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.