Tomasz Kapica

Pogłoski o śmierci projektanta aquaparku w Kędzierzynie-Koźlu były mocno przesadzone

Tak miał wyglądać aquapark w Kędzierzynie-Koźlu już rok temu. Ale na razie jest tylko plac budowy. Fot. Archiwum UM Kędzierzyna-Koźla Tak miał wyglądać aquapark w Kędzierzynie-Koźlu już rok temu. Ale na razie jest tylko plac budowy.
Tomasz Kapica

Jedną z przyczyn fiaska budowy kompleksu basenów w Kędzierzynie-Koźlu miała być śmierć właściciela praw autorskich do projektu. Firma, która go wykonała, wydała oświadczenie. „Projektanci żyją i mają się dobrze!” - czytamy w nim.

To miała być najważniejsza inwestycja tegorocznej kadencji, ale na razie jest wizerunkowa klapa. Kompleks basenów na osiedlu Azoty powinien być gotowy rok temu, a będzie prawdopodobnie dopiero latem 2019 r. Niedawno z placu budowy zeszła firma Erbud sp. z.o.o. Jako powody rezygnacji wymieniono rosnące ceny materiałów budowlanych oraz problemy z prawami autorskimi do projektu.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Kapica

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmują się sprawami, które są istotne dla mieszkańców, a także regionalną i ogólnopolską polityką. Patrzę władzy na ręce. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.