Małgorzata Klimczak

Podwójny rocznik będzie walczył o miejsca w szkołach ponadpodstawowych

Najpopularniejsze szkoły ponadpodstawowe zawsze były bardzo oblegane przez uczniów i trudno było się do nich dostać. W nowym roku szkolnym może to być Fot. Andrzej Szkocki Najpopularniejsze szkoły ponadpodstawowe zawsze były bardzo oblegane przez uczniów i trudno było się do nich dostać. W nowym roku szkolnym może to być jeszcze trudniejsze
Małgorzata Klimczak

Nowy rok szkolny to wiele zmian. To będzie trudny rok szczególnie dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych i trzecich klas gimnazjów. Te dwa roczniki spotkają się podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Rodzice i uczniowie obawiają się czy przy podwójnym roczniku dla wszystkich wystarczy miejsc. Ministerstwo Edukacji Narodowej zapewnia, że dla wszystkich wystarczy miejsc, a to dlatego, że każda szkoła utworzy odrębne klasy dla absolwentów szkoły podstawowej i gimnazjum.

- W ubiegłym roku, podczas tworzenia nowej sieci szkół, każdy samorząd brał pod uwagę, że w roku szkolnym 2018/2019 do szkół trafi podwójny rocznik i trzeba będzie się na to przygotować - mówi Jacek Sołtysiak, zachodniopomorski wicekurator oświaty.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Klimczak

Zajmuję się kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Pro Media Sp. z o.o.