Pobiegnij w niedzielę razem z nami, a pomożesz innym ludziom...

Czytaj dalej
Fot. Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski

Pobiegnij w niedzielę razem z nami, a pomożesz innym ludziom...

Leszek Kalinowski

O Biegu Charytatywnym Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, festynie przy parafii pw. św. Alberta w Zielonej Górze, Marszu Życia rozmawiamy z Anną Marią Fedurek z Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Już po raz kolejny Caritas organizuje w Zielonej Górze charytatywną akcję. Co to będzie?

W niedzielę, 10 czerwca, zapraszamy na Bieg Charytatywny Caritas na rzecz uchodźców, który odbędzie się z okazji Światowego Dnia Uchodźcy. Początek o godzinie 14.15. Start i meta będzie się znajdować przy ul. Źródlanej 33. Trasa będzie liczyć 5 km. Regulaminowy czas na przebiegnięcie wynosi 90 minut, więc nawet jeśli ktoś na co dzień nie biega, bez problemu pokona tę trasę.

Ile wynosi wpisowe?

20 zł. W zamian zawodnicy otrzymają pakiet startowy. Ale co ważne, cała zebrana kwota zostanie przekazana na pomoc uchodźcom, naszym podopiecznym z Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej (są to mieszkańcy m.in.: Czeczenii, Rosji, Ukrainy, Pakistanu, Bangladeszu, Wietnamu, Algierii, Syrii, Gruzji, Libanu). Kupimy za te pieniądze środki czystości, odzież, obuwie, okulary itd.

Akcja jest organizowana przez...

… Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, parafię pw. św. Alberta w Zielonej Górze, Nadodrzański Oddział Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim.

Ale bieg to nie wszystko, co się będzie działo w tę niedzielę?

Charytatywny bieg zostanie połączony z festynem rodzinnym przy parafii pw. św. Alberta w Zielonej Górze oraz z Marszem Życia organizowanym przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Biskupiej. Uczestnicy przejdą z parafii pw. św. Józefa Oblubieńca do parafii pw. św. Alberta, wtedy to rozpocznie się bieg… Warto dodać, że honorowy patronat na wydarzeniem objęli: ks. bp diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Tadeusz Lityński, marszałek Elżbieta Anna Polak, prezydent miasta Janusz Kubicki. Szczegółowe informacje na stronie Caritas.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.