Arek Biernat

Po "urodzinach" Hitlera w lesie: Wniosek o rozwiązanie stowarzyszenia Duma i Nowoczesność z Wodzisławia Śląskiego

Po urodzinach Hitlera będzie delegalizacja stowarzyszenia? Fot. TVN Po urodzinach Hitlera będzie delegalizacja stowarzyszenia?
Arek Biernat

Do sądu skierowany został wniosek prokuratora okręgowego o rozwiązanie Stowarzyszenia Duma i Nowoczesność z Wodzisławia Śląskiego. Członkowie organizacji w ubiegłym roku brali udział w urodzinach Adolfa Hitlera w wodzisławskim lesie.

W poniedziałek 9 kwietnia 2018 prokurator okręgowy w Gliwicach wniósł do Sądu Rejonowego w Gliwicach wniosek o rozwiązanie Stowarzyszenia Duma i Nowoczesność, którego członkowie brali udział w zorganizowanych w lesie "urodzinach" Adolfa Hitlera w 2017 roku.

Prokurator zawnioskował jednocześnie o połączenie złożonego wniosku do wspólnego rozpoznania z wnioskiem starosty wodzisławskiego Ireneusz Serwotki z 16 lutego, a także o wydanie tymczasowego zarządzenia o zawieszeniu w czynnościach zarządu stowarzyszenia i wyznaczenie przedstawiciela do prowadzenia bieżących spraw stowarzyszenia.

- Pismo zawiera wnioski dowodowe związane z przeprowadzeniem przez sąd dowodu z przesłuchań świadków, przesłuchań w charakterze strony, dowodu z dokumentów i z zapisu wideo. Podstawą wniesienia przedmiotowego wniosku jest rażące naruszanie prawa przez stowarzyszenie i brak warunków do przywrócenia działalności zgodnej z prawem i statutem - poinformowała w komunikacie Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.

W dalszej części:

 • Na jakim etapie jest postępowanie
 • Ile osób zatrzymano w sprawie i jaka kara im grozi
Pozostało jeszcze 37% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Arek Biernat

Dziennikarz, redaktor. Zajmuję się głównie problemami (ale nie tylko) Rybnika, Wodzisławia Śl., Żor i Jastrzębia-Zdroju. Teksty, zdjęcia i wideo. Zainteresowania poza pracą: sport.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Pro Media Sp. z o.o.