Po sezonie łapiemy słońce

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyzanowski
Małgorzata Stempinska

Po sezonie łapiemy słońce

Małgorzata Stempinska

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na zagraniczne wczasy we wrześniu lub październiku. Ceny są o 20-30 proc. niższe niż w szczycie sezonu.

Wrzesień wcale nie musi oznaczać końca lata. Coraz więcej osób go przedłuża, wyjeżdżając o tej porze na wakacje na południe Europy. To przede wszy-stkim studenci, seniorzy oraz rodzice z małymi dziećmi.

Są zwolennikami przyjemnych temperatur i większego spokoju w kurortach turystycznych. Po sezonie tam nie ma już tłumów, szybciej można dotrzeć do atrakcji turystycznych. Poza tym wakacje są nawet o 20-30 proc. tańsze niż w szczycie sezonu. O tej porze roku częściej też można liczyć na atrakcyjne promocje i cenowe bonusy, takie jak np. brak dopłat za pokoje 1-osobowe. - Dla mnie cena była najważniejszym atutem, by jechać na wczasy w połowie września, a nie w lipcu czy sierpniu - przyznaje pani Grażyna, emerytka z Bydgoszczy.

Kto najchętniej szuka słońca za granicą po sezonie? Które kierunki są najchętniej wybierane i ile trzeba zapłacić za takei wakacje? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.