Tomasz Wróblewski

Po porządkach w klasztorze na Górze św. Anny część ksiąg trafiła na Allegro

Książki z biblioteki ojców franciszkanów to w większości literatura dewocyjna - zarówno po polsku, jak i po niemiecku. Książki z biblioteki ojców franciszkanów to w większości literatura dewocyjna - zarówno po polsku, jak i po niemiecku.
Tomasz Wróblewski

Ojcowie franciszkanie z Góry św. Anny przeprowadzili inwentaryzację w swojej bibliotece. Część książek, które uznali za zbędne, trafiła na sprzedaż.

Książki trafiły na portal internetowy Allegro. Przejął je i sprzedaje jeden z największych polskich antykwariatów, który w sieci szczyci się tym, że skupuje duże księgozbiory.

Wśród pozycji zaoferowanych klientom znalazło się sporo książek z XIX i XX w. pochodzących z biblioteki z klasztoru na Górze św. Anny. To publikacje dotyczące w dużej części tematyki religijnej - żywotów świętych, obrzędów, historii Kościoła itp. Są także słowniki, podręczniki i czasopisma.

Podobne akcje prowadzone są raz na jakiś czas, bo franciszkanie mają ograniczone warunki magazynowania książek

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Wróblewski

W redakcji "Nowej Trybuny Opolskiej" pracuję od 1999 roku. Przez 7 lat, byłem reporterem gazety w Kędzierzynie-Koźlu. W 2006 roku zająłem się wydawaniem serwisu internetowego gazety - nto.pl - który od tego czasu stał się najchętniej odwiedzanym portalem informacyjnym w regionie. Odpowiadam także za miejskie serwisy naszemiasto.pl, w których możecie znaleźć wiele informacji lokalnych. Jeśli masz ciekawą sprawę, którą chcesz, by została opisana albo organizujesz ciekawe wydarzenie, skontaktuj się ze mną.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.