Tomasz Wróblewski

Po porządkach w klasztorze na Górze św. Anny część ksiąg trafiła na Allegro

Książki z biblioteki ojców franciszkanów to w większości literatura dewocyjna - zarówno po polsku, jak i po niemiecku. Książki z biblioteki ojców franciszkanów to w większości literatura dewocyjna - zarówno po polsku, jak i po niemiecku.
Tomasz Wróblewski

Ojcowie franciszkanie z Góry św. Anny przeprowadzili inwentaryzację w swojej bibliotece. Część książek, które uznali za zbędne, trafiła na sprzedaż.

Książki trafiły na portal internetowy Allegro. Przejął je i sprzedaje jeden z największych polskich antykwariatów, który w sieci szczyci się tym, że skupuje duże księgozbiory.

Wśród pozycji zaoferowanych klientom znalazło się sporo książek z XIX i XX w. pochodzących z biblioteki z klasztoru na Górze św. Anny. To publikacje dotyczące w dużej części tematyki religijnej - żywotów świętych, obrzędów, historii Kościoła itp. Są także słowniki, podręczniki i czasopisma.

Podobne akcje prowadzone są raz na jakiś czas, bo franciszkanie mają ograniczone warunki magazynowania książek

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Wróblewski

W redakcji "Nowej Trybuny Opolskiej" pracuję od 1999 roku. Przez 7 lat, byłem reporterem gazety w Kędzierzynie-Koźlu. W 2006 roku zająłem się wydawaniem serwisu internetowego gazety - nto.pl - który od tego czasu stał się najchętniej odwiedzanym portalem informacyjnym w regionie. Odpowiadam także za miejskie serwisy naszemiasto.pl, w których możecie znaleźć wiele informacji lokalnych. Jeśli masz ciekawą sprawę, którą chcesz, by została opisana albo organizujesz ciekawe wydarzenie, skontaktuj się ze mną.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Pro Media Sp. z o.o.