Po mikołajkach czujemy już świąteczny nastrój

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugala- Azarko
Małgorzata Wąsacz

Po mikołajkach czujemy już świąteczny nastrój

Małgorzata Wąsacz

Choć w sklepach pełno już gwiazdkowych akcentów, jeszcze nie zaczynamy przygotowań do świąt. Robią to natomiast nasi sąsiedzi.

Boże Narodzenie to dla zdecydowanej większości Polaków, Czechów i Słowaków najważniejsze święta w roku. We wszystkich trzech krajach przygotowania do nich zaczynają się na długo przed Wigilią. Najwcześniej - w Czechach! Aż 93 proc. Czechów uważa, że przygotowania do świąt powinno się rozpoczynać najpóźniej z początkiem grudnia. Podobnego zdania jest 83 proc. Słowaków i 81 proc. Polaków.

Duża grupa badanych uważa jednak, że należy zacząć je znacznie wcześniej. Aż co czwarty Czech przyznał, że niektóre prezenty i dekoracje kupuje już w sierpniu i we wrześniu, podczas gdy wśród Słowaków takiej odpowiedzi udzieliło 19 proc. badanych, a Polaków - 15 proc. - tak wynika z badania przeprowadzonego przez Westwing Home & Living, największy w Polsce klub zakupowy z produktami do wyposażenia i dekoracji.

Ile wydamy średnio na zorganizowanie świąt Bożego Narodzenia w tym roku? Dlaczego markety tak wcześnie zaczynają sprzedawać świąteczne produkty? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Wąsacz

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Pro Media Sp. z o.o.