Radosław Dimitrow

Plakaty w Krapkowicach obrażały prezydenta?

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Krapkowic w poniedziałek 13 listopada. Właśnie wtedy na ulicach miasta pojawiły się plakaty. Fot. Archiwum/DIM Prezydent Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Krapkowic w poniedziałek 13 listopada. Właśnie wtedy na ulicach miasta pojawiły się plakaty.
Radosław Dimitrow

Przed przyjazdem Andrzeja Dudy do Krapkowic ktoś rozwiesił nielegalnie 100 plakatów. Sprawę badają policja i prokuratura.

Plakaty pojawiły się na ulicach Krapkowic krótko przed wizytą prezydenta. Widniało na nich zdjęcie Andrzeja Dudy opatrzone napisem „Wstydzę się, że mam prezydenta, który jest prezydentem tylko swojej partii i jej zwolenników, który łamie konstytucję”. Podpisane „Piotr Szczęsny - zwykły szary człowiek”, czyli imieniem i nazwiskiem mężczyzny, który 19 października przez Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie oblał się łatwopalną substancją i podpalił. Piotr Szczęsny zmarł. Zostawił list, z którego pochodzi cytat, zamieszczony na plakatach.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Radosław Dimitrow

Jako dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej” i portalu nto.pl staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmuję się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Relacjonowałem już m.in. przejście tornada, powódź, liczne procesy sądowe, a także ujawniałem informacje niewygodne dla władz: przypadki mobbingu i nieprawidłowości w pracy urzędów. Uważam, że praca dziennikarza polega nie tylko na opisywaniu, ale także naprawianiu rzeczywistości, dlatego przy okazji klęsk żywiołowych niosłem pomoc poszkodowanym, a podczas epidemii koronawirusa organizowałem wsparcie dla służby medycznej.

Na co dzień szczególnie bliskie są mi sprawy mieszkańców powiatów strzeleckiego i krapkowickiego. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Moją pasją jest filmowanie. Od 2017 r. pełnię w redakcji funkcję wydawcy wideo oraz kieruję pracą studia nto tv, które działa w Opolu. Jestem twórcą programów telewizyjnych i dokumentalnych.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.