PKS w Strzelcach Opolskich ma 15 nowych autobusów. Są wygodne i ekologiczne

Czytaj dalej
Fot. DIM
Radosław Dimitrow

PKS w Strzelcach Opolskich ma 15 nowych autobusów. Są wygodne i ekologiczne

Radosław Dimitrow

Na pokładzie mają klimatyzację, bezprzewodowy internet i gniazdka do ładowania telefonów. Wszystkie mają ekologiczne silniki spełniające normy EURO6.

Wszystkie pojazdy wyprodukowane zostały na zlecenie strzeleckiego PKS-u. Poza elementami, dzięki którym ma być wygodniej, autobusy wyposażone są w ekologiczne silniki. Są także naszpikowane elektronicznymi systemami bezpieczeństwa.

- Wszystkie pojazdy emitują bardzo małą ilość spalin. Znacznie mniejszą niż wysłużone autosany - zauważa Jacek Król, prezes PKS-u. - Jednocześnie liczymy na to, że pasażerowie będą teraz chętniej korzystać z naszych usług.

Podczas piątkowych uroczystości do strzeleckiego PKS-u przyjechali przedstawiciele związku „Jedź z nami”, czyli samorządowcy, którzy od ubiegłego roku mają wpływ na to, gdzie i z jaką częstotliwością kursują autobusy. Józef Swaczyna, starosta strzelecki, zauważył, że rozkład jazdy jest coraz lepiej dopasowywany do potrzeb mieszkańców.

Po konferencji uczestnicy spotkania mogli się przejechać czeskim autobusem marki SOR. To obecnie najpopularniejszy pojazd strzeleckiego PKS-u. Będą nim dowożeni m.in. uczniowie do szkół. PKS dysponuje jeszcze małymi sprinterami, a także dużymi wycieczkowymi autobusami Iveco. Te ostatnie pojazdy, to typowe autokary turystyczne, które mają na pokładzie dodatkowo telewizory i odtwarzacze multimedialne.

Zakup 15 autobusów kosztował 11 milionów złotych. W większości zapłaciła za nie Unia Europejska. Pozostałą część dopłacił PKS wspólnie ze strzeleckim starostwem.

Radosław Dimitrow

Jako dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej” i portalu nto.pl staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmuję się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Relacjonowałem już m.in. przejście tornada, powódź, liczne procesy sądowe, a także ujawniałem informacje niewygodne dla władz: przypadki mobbingu i nieprawidłowości w pracy urzędów. Uważam, że praca dziennikarza polega nie tylko na opisywaniu, ale także naprawianiu rzeczywistości, dlatego przy okazji klęsk żywiołowych niosłem pomoc poszkodowanym, a podczas epidemii koronawirusa organizowałem wsparcie dla służby medycznej.

Na co dzień szczególnie bliskie są mi sprawy mieszkańców powiatów strzeleckiego i krapkowickiego. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Moją pasją jest filmowanie. Od 2017 r. pełnię w redakcji funkcję wydawcy wideo oraz kieruję pracą studia nto tv, które działa w Opolu. Jestem twórcą programów telewizyjnych i dokumentalnych.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.