PKP Intercity pomija mieszkańców Grudziądza

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Łukasz [email protected]

PKP Intercity pomija mieszkańców Grudziądza

Łukasz [email protected]

Pasażerowie chcą połączenia ze stolicą... i podpisują w tej sprawie petycję do przewoźnika PKP Intercity. - Nie planujemy takiego połączenia - odpowiadają na kolei.

Petycja jest dostępna w formie elektronicznej na stronie internetowej www.petycjeonline.com. Do godz. 16 wczoraj podpisało ją ponad 260 osób.

„(...) Zwracamy się z prośbą o podjęcie konkretnych działań w sprawie przywrócenia połączeń dalekobieżnych na trasie Warszawa-Szczecinek-Kołobrzeg przez powiaty: brodnicki i grudziądzki. Dla mieszkańców Grudziądza, powiatu grudziądzkiego, Mełna oraz powiatu brodnickiego niezrozumiałym jest fakt zupełnego pomijania przez PKP InterCity mieszkańców miast i miejscowości położonych przy linii kolejowej 208 mimo istnienia potencjału przewozowego” - piszą autorzy petycji Maciej Głowicki i Sławomir Raflewski. Zauważają, że na przełomie 2008 i 2009 r. mieszkańcy obu powiatów stracili wygodne połączenie ze stolicą. - „W naszej ocenie niedopuszczalnym jest fakt, że od 7 lat pasażerowie chcący udać się w kierunku Warszawy muszą przesiadać się w Jabłonowie Pomorskim, Iławie lub Toruniu, a pasażerowie jadący w kierunku Chojnic i Szczecinka w Bydgoszczy i Chojnicach. Nie było i nie będzie naszej zgody na odcinanie pasażerów od połączeń dalekobieżnych. W naszej i mieszkańców Jabłonowa Pom., Mełna, Grudziądza, Lniana i Laskowic Pom. ocenie, działania ograniczające dostępność do połączeń dalekobieżnych przez nieuruchomienie połączenia całorocznego z Warszawy do Kołobrzegu są nieuzasadnione i nieracjonalne, dlatego apelujemy o pozytywne rozpatrzenie sprawy” - czytamy w petycji.

Czy pomysł uda się zrealizować?

- Obecnie nie planujemy uruchomienia nowego połączenia na linii przez Grudziądz - odpowiada Beata Czemerajda z biura prasowego PKP Intercity. - Z naszej analizy wynika, że połączenie uruchomione komercyjnie nie cieszyłoby się zainteresowaniem ze strony pasażerów.

Łukasz Ernestowicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.