Karolina Rokitnicka

Piłkarze po raz trzeci zagrali dla świetlicy

W tym turnieju ważne są sportowe emocje, ale także szczytny cel - wsparcie placówki pomagającej dzieciom. Fot. UM W tym turnieju ważne są sportowe emocje, ale także szczytny cel - wsparcie placówki pomagającej dzieciom.
Karolina Rokitnicka

Impreza „Gramy z sercem” jest organizowana od trzech lat. Jej inicjatorami są młodzi kowalewiacy - Piotr Błach, Bartosz Olkowski, Damian Kawula i Karol Gierłowski. Cel jest szczytny - wsparcie świetlicy socjoterapeutycznej.

- Mieszkańcy naszej gminy w tym poświątecznym okresie postanowili znowu zrobić coś konkretnego dla innych. Zaprosili na halę Publicznego Gimnazjum 15 amatorskich drużyn piłkarskich, aby grając zdobyć środki finansowe dla dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej działającej przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Pieniądze pochodziły z wpisowego drużyn oraz od sponsorów. Po całodziennych rozgrywkach udało im się zebrać kwotę ponad 1600zł - informuje asystentka burmistrza Kowalewa Pomorskiego Karolina Kowalska.

W ubiegłorocznej edycji turnieju pozyskano dla świetlicy 1650zł, a rok wcześniej 1845zł.

Organizatorzy imprezy na jej zakończenie przekazali pieniądze kierowniczce MGOPS Zycie Szymańskiej, pracownikom i dzieciom ze świetlicy. Na tym jednak wsparcie się nie kończy. Społecznicy z Kowale-wa prowadzą bowiem internetową licytację gadżetów sportowych. Wśród nich są m.in. koszulki i piłka z autografem piłkarza Bartosza Kapustki, który gra w reprezentacji Polski.

Władze miasta nie kryją dumy z mieszkańców prowadzących działalność społeczną.

- Potrzeba nam więcej takich młodych ludzi, takiego zaangażowania i pasji. Dziękuję również piłkarzom, którzy poświęcili wolny dzień na pomoc innym. Jestem dumny i wzruszony i zapraszam drużyny do udziału w innych turniejach piłkarskich - zaznacza burmistrz Andrzej Grabowski.

Władze miasta nieodpłatnie udostępniły organizatorom turnieju halę gimnazjum. Dyrektor szkoły Renata Faluta-Kaszubowska i pracownicy placówki służyli wsparciem i pomocą.

Nie bez znaczenia w tym turnieju była tez strona sportowa. Rozgrywki trwały osiem godzin. Wygrała je ekipa Dynamik Toruń. Kolejne miejsca zajęli: ET 95, Mucha Team i Forever Young. Ponadto w turnieju uczestniczyli: Diagnotest Zelgno, SKS Kowalewo, Lipienica, Pluskowęsy, Wielkie Rychnowo, FC Straikes, Big Bulls Kowalewo, Gwiazda Poćwiardowo, Fajni Team, Klin Gałczewko, Havana Toruń.

Za najlepszego zawodnika uznano Bartosza Wolskiego z ET 95. Największą skutecznością w strzelaniu wykazał się Bartosz Jagielski z Mucha Team. Najlepszym bramkarzem okazał się natomiast Kamil Koltun z Dynamik Toruń.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.