Pieniądze leżą na śmietniku. Ale nam nie chce się po nie sięgać

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Szymon Spandowski

Pieniądze leżą na śmietniku. Ale nam nie chce się po nie sięgać

Szymon Spandowski

Jedna wyrzucona w lesie plastikowa butelka będzie się rozkładała przez 500 lat. Z odpowiednio przetworzonych 35 takich butelek można jednak zrobić bluzę polarową. Ale w Polsce droga do tego jest daleka, wyboista i pełna pułapek.

Podobno w życiu pewne są tylko dwie rzeczy – śmierć i podatki. Ci, którzy tak mówią, nie mają jednak racji, bo pewne jest także to, że jak długo człowiek będzie chodził po ziemi, tak długo będzie zostawiał za sobą śmieci. Nawet pandemia nie była w stanie tego zatrzymać.

Porządki i remonty

Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Szymon Spandowski

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

To nie jest wyłącznie problem z PET'ami, a z surowcami wtórnymi w ogóle już od co najmniej kilkunastu lat. Kiedyś, za moich młodych czasów, skupowało się, czy przyjmowało w sklepach prawie wszystko co się dało. Makulaturę, złom, butelki po mleku, po wódce, po piwie, ale dosłownie wszystkie, a nie wyłącznie kilka rodzajów wybranych marek. A teraz - królestwo z księżniczką temu, który wskaże działający punkt skupu butelek. Ceny makulatury, czy tym bardziej złomu stalowego odstraszają nawet najwytrwalszych i zawziętych i po prostu się nie opłaca. Jeżeli ktoś ma jakieś źródło "dostaw", to jeszcze da się jakoś zarobić, opłaca się na metalach kolorowych (w tym na puszkach po piwie) i akumulatorach.

Niedawno do firmy przywieziono większą dostawę jakiejś drobnicy na 4 metalowych paletach, pomyślałem więc, że zawiozę je po drodze do domu na złom - pan wyliczył należność na 20 groszy, więc podziękowałem i powiedziałem, że ma ode mnie prezent - więcej zabawy byłoby z wypisywaniem i obowiązkową rejestracją nowego klienta. Z makulaturą jest podobnie - cena waha się od 10 - 15 gr za kg, więc jeżeli ktoś ma stałe źródło darmowej makulatury i skup po drodze, to jednorazowo jedna lub dwie paczki po kilkanaście, 20-parę kg jeszcze ma sens, ale i tak, to tylko kilka, kilkanaście zł.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.