Piątka do piątki. Tak się milion oszczędza!

Czytaj dalej
Fot. Jacek Rybka
Agnieszka Domka-Rybka

Piątka do piątki. Tak się milion oszczędza!

Agnieszka Domka-Rybka

To nowy trend w oszczędzaniu. Każde 5 zł z portfela do skarbonki! Takiej z otworem tylko do wrzucania monet, żeby nie można było ich podbierać. Przetestowałam. Działa!

Mówią, że najtrudniej zrobić pierwszy krok, więc kupiłam puszkę w kiosku na osiedlu i wrzuciłam do niej dwie pierwsze pięciozłotówki. Cztery miesiące temu, gdy wróciłam „spłukana” z letniego urlopu. A dziś? Oszczędzanie weszło mi w krew, a do tej pory zawsze kończyło się finansową klapą.

- Każdy z nas w trakcie swojego życia zarabia miliony. Przez 45 lat otrzymuje łącznie 1,35 mln złotych - zaintrygował mnie niedawno jeden z ekspertów, bo te zera oczami wyobraźni od razu zobaczyłam na swoim koncie. Kontynuował: - Jednak do znudzenia powtarzamy: „Nie mogę sobie pozwolić na oszczędzanie” czy „Mam jeszcze na to czas”. Podstawowa trudność polega na tym, że w powszechnym przekonaniu i indywidualnym odczuciu oszczędzanie jest traktowane jako wyrzeczenie, a więc przykrość czy nawet kara.

W dalszej części artykułu przeczytasz:

- ile uda się uzbierać pieniędzy, oszczędzając kilka miesięcy

- co o takim sposobie oszczędzania sądzą eksperci

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.