Pensje nauczycieli wzrosną od stycznia przyszłego roku. Ale podwyżka nie będzie duża

Czytaj dalej
Fot. Adam Wojnar
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Pensje nauczycieli wzrosną od stycznia przyszłego roku. Ale podwyżka nie będzie duża

Ewa Abramczyk-Boguszewska

Od stycznia o 150 zł mają wzrosnąć pensje najniżej zarabiających nauczycieli - przewiduje projekt MEN. To wyrównanie do przyszłorocznej najniższej krajowej. Pedagodzy mają też szansę zyskać na dodatkach, ale będą to minimalne kwoty.

Podniesienie pensji niektórym nauczycielom jest konieczne, ponieważ od 1 stycznia 2020 wzrasta do 2600 zł brutto najniższa krajowa. A są pedagodzy, którzy obecnie tyle nie zarabiają.

Nie mają najniższej

To nauczyciele na niższych stopniach awansu zawodowego z tytułem magistra bez przygotowania pedagogicznego lub osoby z tytułem zawodowym licencjata (inżyniera) z przygotowaniem pedagogicznym. Jako stażyści mają oni pensję zasadniczą 2466 zł brutto, jako kontraktowi - 2509 zł brutto.

Na jakie dokładnie podwyżki mogą liczyć nauczyciele? Co na temat wynagrodzeń mówią związkowcy? Czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

"przewiduje projekt MEN" - a czy MEN przewidział także od razu kto za to wszystko zapłaci ? Bo jak dotychczas, to MEN coś nakazuje, ale wcale nie wskazuje źródła finansowania i przez to wszelkie koszty przerzuca, spadają na samorządy. Za reformę szkolnictwa, za podwyżki dla nauczycieli. I później się dziwą, że samorządy mniej inwestują, że będzie mniej remontów i nowych dróg, że powiększają się długi. Z takim podejściem to ja życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. I nie ma się co dziwić, że chociaż to bolesne dla każdego, to trzeba wprowadzać podwyżki : za bilety, za lokalne podatki, za strefę płatnego parkowania i inne.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.