Pendolino w Zabrzu: Express Intercity Premium zatrzyma w Zabrzu

Czytaj dalej
Fot. Adam Wojnar/Polskapresse
Zbigniew Anioł

Pendolino w Zabrzu: Express Intercity Premium zatrzyma w Zabrzu

Zbigniew Anioł

Od grudnia w Zabrzu będzie zatrzymywać się pociąg Express Intercity Premium. Jak się dowiedzieliśmy PKP Intercity ma w planach, aby dwie pary Pendolino miały postoje w Zabrzu.


Pendolino w Zabrzu od grudnia

Do tej pory pewne było, że kursy Pendolino z Gdyni i Warszawy do Katowic zostaną przedłużone do Gliwic. Okazuje się, że najszybszy pociąg na polskich torach zatrzyma się również w Zabrzu.

To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców, bo na pewno łatwiej i szybciej będzie można dojechać do Warszawy, a może i dalej na północ do Trójmiasta. Albowiem póki co nie wiadomo dokąd dokładnie pojedzie Pendolino z Zabrza. Prace nad rozkładem jazdy 2015/2016 trwają. 


Od grudnia nie będzie natomiast Expressu IC "Górnik", a więc obecnie jedynego dziennego połączenia Zabrza ze stolicą (jest jeszcze nocny pociąg TLK "Karkonosze"). Zostanie zastąpiony przez Pendolino. PKP IC ma w planach uruchomienie dwóch par pociągów z Zabrza do Warszawy, a może i dalej do Trójmiasta.
Nie wiadomo też ile będą kosztować bilety na Pendolino. Przypomnijmy, że najtańsze bilety promocji na trasie Katowice-Warszawa to 49 zł. Natomiast za przejazd EIC "Górnik" z Zabrza do Warszawy trzeba zapłacić 132 zł, a kupując wcześniej nieco ponad 90 zł.


W Zabrzu nie będą zatrzymywać się natomiast najnowsze pociągi PKP Intercity. Narodowy przewoźnik od grudnia wzbogaci swój tabor o 40 nowych pociągów. Po 20 Dartów, produkcji bydgoskiej fabryki PESA oraz 20 Flirtów 3, wyprodukowanych przez polsko-szwajcarskie konsorcjum Newag-Stadler. Przez kilka najbliższych lat na pewno nie przyjadą do Zabrza. Albowiem muszą jeździć na określonych trasach, zgłoszonych we wniosku o unijne dofinansowanie.

– Nie wykluczamy, ze po wygaśnięciu tego powiązania pociągi będą poruszać się po innych liniach – tłumaczy Beata Czemerajda z biura prasowego PKP Intercity.


*Wybieramy Dziewczynę Lata 2015 ZGŁOŚ SIĘ i ZAGŁOSUJ NA KANDYDATKĘ
*Nowy sklep IKEA powstanie w Zabrzu
*Burza na Śląsku i Zagłębiu. Po burzy Rydułtowy wyglądają jak po wojnie ZDJĘCIA + WIDEO
*Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
*Program Rolnik szuka żony 2: Rolniczka Anna będzie gwiazdą
*Plebiscyt Fotolato 2015 WYGRAJ FANTASTYCZNE NAGRODY
*Erotyczna bielizna i gadżety z Zabrza podbijają rynek w Arabii Saudyjskiej

Zbigniew Anioł

Komentarze

5
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Gość

Dlaczego Pani nie postara się aby w swoim mieście tzn. w Zawierciu pendolino się też zatrzymywało? nie zależy Pani na mieszkańcach a to za waszych czasów miasto nazwano miastem dobrych połączeń :)

Deutsch-Oberschlesier

możnaby nazwać "Hindenburg"

Marketing ICC

Tak typowy debilizm władz ICC Gliwice Zabrze Katowice, Sosnowiec pociągi kursują co 30 minut odległości niewielkie pomiędzy stacjami, a Zawiercie ostatnia stacja przed wjechaniem na CMK na przelocie gdzie tu marketing???. Ludzie od Częstochowy muszą jechać do Sosnowca aby do premium wsiadać więc rezygnują wolą przez Koluszki Skierniewice dojechać do Stolicy.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.