Pearl Stream ma kłopoty, ale zwolnień w Strzelcach Opolskich nie będzie

Czytaj dalej
Fot. Radosław Dimitrow
Radosław Dimitrow

Pearl Stream ma kłopoty, ale zwolnień w Strzelcach Opolskich nie będzie

Radosław Dimitrow

Pearl Stream stracił sporą część zleceń. Teraz pilnie przestawia produkcję w strzeleckim zakładzie.

Spółka Pearl Stream, która specjalizuje się w wytwarzaniu plastikowych elementów, jest właścicielem jednej fabryki w Niemczech i dwóch w Polsce: w Strzelcach Opolskich i w Bażanowicach niedaleko Cieszyna.

W tym ostatnim zakładzie 240 pracowników właśnie dostało wypowiedzenia. Masowe zwolnienia rozpoczęły się z dnia na dzień i objęły prawie całą załogę. Pracownicy ze Strzelec Opolskich są przerażeni. - Nie wiemy, co nas czeka - mówi jedna z kobiet, która zaalarmowała redakcję nto. - Boimy się, że my też wylądujemy na bruku.

Skąd się wzięły problemy Pearl Stream?

Jak zakład w Strzelcach sobie z nimi radzi?

 

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Radosław Dimitrow

Jako dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej” i portalu nto.pl staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmuję się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Relacjonowałem już m.in. przejście tornada, powódź, liczne procesy sądowe, a także ujawniałem informacje niewygodne dla władz: przypadki mobbingu i nieprawidłowości w pracy urzędów. Uważam, że praca dziennikarza polega nie tylko na opisywaniu, ale także naprawianiu rzeczywistości, dlatego przy okazji klęsk żywiołowych niosłem pomoc poszkodowanym, a podczas epidemii koronawirusa organizowałem wsparcie dla służby medycznej.

Na co dzień szczególnie bliskie są mi sprawy mieszkańców powiatów strzeleckiego i krapkowickiego. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Moją pasją jest filmowanie. Od 2017 r. pełnię w redakcji funkcję wydawcy wideo oraz kieruję pracą studia nto tv, które działa w Opolu. Jestem twórcą programów telewizyjnych i dokumentalnych.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.