Paweł Fajdek najlepszym sportowcem Lubelszczyzny. WIDEO i ZDJĘCIA z Gali Mistrzów Sportu

Czytaj dalej
Fot. Jakub Hereta
Kamil Balcerek

Paweł Fajdek najlepszym sportowcem Lubelszczyzny. WIDEO i ZDJĘCIA z Gali Mistrzów Sportu

Kamil Balcerek

Paweł Fajdek zdobył najwięcej Państwa głosów w 52. Plebiscycie Kuriera Lubelskiego na Najlepszego i Najpopularniejszego Sportowca Lubelszczyzny. Mistrz świata w rzucie młotem wyprzedził szczypiornistkę MKS Selgros Lublin Alinę Wojtas i pływackiego medalistę mistrzostw świata Konrada Czerniaka. Wyniki plebiscytu ogłosiliśmy podczas wczorajszej Gali Mistrzów Sportu w Etiudzie.

Młociarz Agrosu Zamość znalazł się w dziesiątce plebiscytu KL po raz drugi, po raz pierwszy sięgnął jednak po tytuł sportowca roku. Podczas ogłaszania wyników nie mógł być obecny w Lublinie, ale podziękował za głosy Czytelnikom KL z RPA, gdzie obecnie przygotowuje się do sezonu.

8. Gala Mistrzów Sportu była okazją do sportowego podsumowania 2013 roku. Tradycyjnie został ogłoszony Trener Roku. Tytuł ten przypadł Edwardowi Jankowskiemu, mistrzowi Polski z MKS Selgros Lublin, Człowiekiem Roku został dyrektor maratonu Lubelskiego Aleksander Kurczewski, a Impreza Roku to żużlowy mecz Polska – Mistrzowie świata.

Wyniki 52. Plebiscytu Kuriera Lubelskiego na Najlepszego i Najpopularniejszego sportowca Lubelszczyzny 2013

1. Paweł Fajdek (rzut młotem)
2. Alina Wojtas (piłka ręczna)
3. Konrad Czerniak (pływanie)
4. Katarzyna Krawczyk (zapasy)
5. Przemysław Krajewski (piłka ręczna)
6. Ewa Mizdal (podnoszenie ciężarów)
7. Sergiusz Prusak (piłka nożna)
8. Łukasz Maciec (boks)
9. Lyndsey Conway (taekwondo ITF)
10. Szymon Kiecana (skok wzwyż)

Obszerną relacją z Gali Mistrzów Sportu i rozmowy z laureatami w poniedziałkowym, papierowym wydaniu Kuriera Lubelskiego

Kamil Balcerek

Komentarze

37
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pawel KrUPeK Krupka

Olo gratuluje tytułu Człowieka Roku !
na kazdym froncie walki jestes wstanie uczynic cuda ....

greg

Fakt sport w Lublinie w rozsypce. Szkoda, bo można skorzystać z tego, że prezydent Żuk jest przychylny sportowi, ale wokół nie ci ludzie. No i ten Hołysz wiecznie żywy, który prowadzi MOSiR na dno. Przecież on nie ma kompletnie pojęcia o zarządzaniu stadionem czy basenem. Wynająć za duże pieniądze doradców to nie sztuka. No ale jak się ma 16 tys. zł na ciepłej posadce.... Panie prezydencie, żeby nie było za późno.

dlaczego przy kazdej okazji kiedy sie cos powiedzie w naszy Lublinie jest tylu sceptykow Trzymajmy sie razem

gala fantstyczna tak trzymac

sceptyk

Mam pomysła, jak często mówi Ferdynand Kiepski.
Po co dotować lubelski sport, skoro nie ma wyników. Lepiej wszystkie pieniądze przekazać na organizację plebiscytów, najlepiej dla każdej dyscypliny oddzielnie. Ile to będzie okazji do darmowego żarcia no i do toastów za przyszłe sukcesy. Integracja sportowego środowiska zapewniona.

kaja

większość w d**** ma calą galę,idzie na wyżere i uchlać się za darmochę...bylismy na Gali 3 lata temu,bylo ok 800 osób..żarcia masę,alkoholu ,przystawek...bajka..i co z tego?Ci zacni żucili sie jakby 3 dni nie jedli ..zabrakło nawet talerzyków mimo iż kelnerzy chodzili na wysokich obrotach,,,,po 2 godz oblężenie zmalalo więc i my coś przekąsilismy...MAM SWÓJ HONOR W PRZECIWIEŃSTWIE DO TEJ BANDY SNOBÓW.

w Lublinie

Upadek sportu a obiekty sportowe rosną tylko dla kogo w Lublinie? żeby generalizować koszty utrzymania i oby ten bal trwał trwał trwał

trener

Wyniki plebiscytu Kuriera jasno pokazują, że Lublin osiągnął dno. To tragedia, że w pierwszej dziesiątce nie ma ani jednego wychowanka klubu z Lublina. Przy całym szacunku dla Ali Wojtas - chylę czoła przed tym co zrobiła podczas mistrzostw świata - ale nie jest ona wychowanką ani SPR, ani MKS, a tylko teraz gra w tym klubie. Przypomnijmy sobie niedawne lata, kiedy w plebiscycie Kuriera triumfowali nasi wychowankowie - szkoleni tutaj od podstaw. To choćby Iwona Nabożna, która sport zaczęła uprawiać w Szkole Podstawowej nr 1 w Lublinie, piłkarz Arkadiusz Onyszko- wychowanek Lublinianki, znakomite judoczki, które wyszły spod ręki Józefa Tkaczyka, zapaśniczki, lekkoatleci czy pływacy: wśród nich olimpijczycy i medaliści ME - Komorowicz, Barzycka, Siembida. Te przykłady można mnożyć. Dlaczego dziś takich wyników nie osiągamy? I kto będzie trenował na wspaniałych obiektach, które albo już mamy, albo wkrótce dostaniemy. Mowa o basenie olimpijskim i stadionie. Już dziś trzeba o tym pomyśleć, bo jeszcze jest na to czas. Szalone pomysły, np., by na hali Globus rozegrać mecz Vive Kielce z Wisłą Puławy, czy na stadionie rozgrywać mecze Górnika Łęczna graniczą z paranoją. Może jednak warto pochylić się nad tym, kto odpowiada za sport w Lublinie i jak wydawane są publiczne pieniądze przeznaczone na szkolenie. Bo środków wcale nie jest mniej niż kiedyś, ba przychylność dla sportu prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka jest naprawdę duża. Może jednak to niekompetencja doradców, a może po prostu ich cwaniactwo. Cóż z tego, że prezydent Żuk cieszy się klasami sportowymi, widocznie otacza się ludźmi, którzy zatajają przed nim stan faktyczny.
Na działanie nie jest jeszcze za późno. Wciąż jest szansa, by odbić się od dna. Ale trzeba działać, gdyż czasu jest coraz mniej.

lucyper

a kto i kiedy go tu widział?

gala bez pary roku

jaka szkoda że para roku Michajłow-Olek nie pojawiła się na gali zrezygnowała z lansu i reklamy swoich dokonań sportowych w blasku 6 kamer

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.