Wiktor Gumiński

Patryk Mauer, 19-letni prawoskrzydłowy Gwardii Opole, uchylił sobie drzwi do kadry

Patryk Mauer, który trafił do Gwardii przed sezonem 2017/18, jest jej najlepszym strzelcem w PGNiG Superlidze.  Z dorobkiem 74 bramek zajmuje 12. miejsce Fot. Sławomir Jakubowski Patryk Mauer, który trafił do Gwardii przed sezonem 2017/18, jest jej najlepszym strzelcem w PGNiG Superlidze. Z dorobkiem 74 bramek zajmuje 12. miejsce w klasyfikacji czołowych snajperów ligi.
Wiktor Gumiński

Patryk Mauer, 19-letni prawoskrzydłowy Gwardii Opole, spędził kilka dni z pierwszą reprezentacją Polski. To nagroda za jego postawę w naszym klubie, w którym jest kluczową postacią.

Pańskie dobre występy ligowe sprawiły, że po raz pierwszy trafił pan do seniorskiej reprezentacji Polski.
Zgadza się. Było akurat sporo kontuzjowanych zawodników, w związku z czym przez tydzień otrzymałem szansę trenowania z dorosłą kadrą.

Jak się pan zatem odnalazł w nowym dla siebie środowisku?

- Na początku odczuwałem powagę sytuacji, co automatycznie wiązało się z dużym stresem. Bardzo urzekły mnie jednak metodyka pracy oraz sposób prowadzenia treningów przez trenera Piotra Przybec­kiego. Podobał mi się również jego spokojny ton głosu. Reprezentacyjni koledzy także okazali się bardzo życzliwi. Tym samym spełnił się zalążek moich marzeń. - mówi Patryk Mauer, 19-letni prawoskrzydłowy Gwardii Opole.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wiktor Gumiński

Pracuję w dziale sportowym. Najbardziej interesuję się siatkówką, piłką ręczną oraz piłka nożną. W wolnym czasie staram się jak najczęściej samemu praktykować aktywność fizyczną, przede wszystkim uczestnicząc w grach zespołowych bądź jeżdżąc na rowerze. Wychodzę bowiem z założenia, że "w zdrowym ciele zdrowy duch".

W swojej pracy staram stawiać się na rzetelność, kreatywność oraz utrzymywanie jak najlepszych relacji z ludźmi.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.