Pacjenci mają problem, wypadają kolejne oddziały

Czytaj dalej
Fot. fot. Mirosław Dragon
Mirosław Dragon

Pacjenci mają problem, wypadają kolejne oddziały

Mirosław Dragon

Najpierw z powodu koronawirusa interna w Oleśnie, a teraz z powodu choroby lekarza oddział wewnętrzny w Kluczborku wstrzymały przyjęcia pacjentów.

Interna w szpitalu powiatowym w Kluczborku wstrzymała przyjęcia pacjentów w piątek po południu. Jeden z lekarzy zachorował i nie ma komu pracować na oddziale.

- To nie ma nic wspólnego z koronawirusem. Lekarzowi zrobiono test, wynik jest ujemny - zaznacza starosta kluczborski Mirosław Birecki. - Jednak z powodu choroby jeden z internistów co najmniej dwa tygodnie będzie na zwolnieniu.

Zachorował jeden z dwóch lekarzy na etacie. Pozostali lekarze przychodzą tylko na dyżury, a oddział musi mieć na stałe dwóch specjalistów.

- Nie dość, że lekarzy jest za mało, to czasy koronawirusa jeszcze powiększyły ten problem. Część lekarzy jest na kwarantannie, inni ze względów bezpieczeństwa nie mogą teraz łączyć pracy w kilku szpitalach - dodaje Mirosław Birecki.

Na dodatek od 1 maja zawieszony był oddział chorób wewnętrznych w sąsiednim Oleśnie. Okazało się, że jeden z pacjentów zakażony był wirusem SARS-CoV 2. Kwarantannie poddano pozostałych pacjentów i personel medyczny.

- Na szczęście wyniki testów są ujemne. Nie zarazili się ani współpacjenci z sali, ani lekarze i pielęgniarki, którzy opiekowali się zakażonym pacjentem - mówi starosta oleski Roland Fabianek.

- Od poniedziałku oddział chorób wewnętrzny został ponownie uruchomiony - mówi Andrzej Łucki, wicedyrektor szpitala powiatowego w Oleśnie.

Pacjenci z powiatu kluczborskiego będą zatem przyjmowani teraz albo w Oleśnie, albo w Opolu.

Oddział chorób wewnętrznych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu też był zawieszony z powodu koronawirusa, ale już działa.

- My nawet bez epidemii borykamy się z małą ilością miejsc, ale cały czas przyjmujemy pacjentów z ostrego dyżuru w całego województwa - mówi Małgorzata Lis-Skupińska, rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. - Nasz oddział chorób wewnętrznych ma 37 miejsc i jest zawsze pełny. Codziennie przyjmujemy pacjentów, ponieważ również każdego dnia są wypisy.

Aktualnie w szpitalu na ul. Witosa w Opolu z powodu koronawirusa zawieszony jest oddział chirurgiczny.

Raport o koronawirusie. Tu znajdziecie aktualizowane na bieżąco informacje z województwa opolskiego.

Mirosław Dragon

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.