Oświadczenie majątkowe posła Leszka Korzeniowskiego pod lupą prokuratury

Czytaj dalej
Fot. Archiwum/SM (O)
Sławomir Draguła

Oświadczenie majątkowe posła Leszka Korzeniowskiego pod lupą prokuratury

Sławomir Draguła

Prokuratura Okręgowa w Warszawie sprawdza, czy opolski poseł PO Leszek Korzeniowski napisał prawdę w oświadczeniu majątkowym.

- Postępowanie w tej sprawie jest w toku, nikt nie usłyszał zarzutów - mówi prokurator Michał Dziekański, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Śledczy ze stolicy wzięli pod lupę oświadczenie majątkowe Leszka Korzeniowskiego, opolskiego posła Platformy Obywatelskiej. O sprawie poinformowało pod koniec ubiegłego tygodnia radio RMF FM. Według rozgłośni warszawscy prokuratorzy sprawdzają, czy poseł Korzeniowski zataił, że faktycznie wykonuje funkcję prezesa w spółce Flora z Praszki (zajmuje się między innymi działalnością z zakresu nawożenia i środków ochrony roślin), w której ma 25 procent udziałów.

W oświadczeniach majątkowych poseł wpisuje natomiast, że od listopada 2007 roku, jako członek zarządu jest na urlopie i nie pobiera z tego tytułu żadnych pieniędzy (pobiera natomiast dywidendę, w 2015 roku było to 547 tysięcy złotych za rok 2014).

W ramach postępowania przesłuchiwani są świadkowie i sprawdzane są wszystkie dokumenty. Prokuratura zleciła też część śledztwa agentom Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Poseł Korzeniowski na razie odmawia komentarza. - Nie będę komentował poczynań prokuratury. Poczekajmy na zakończenie sprawy - powiedział.

Leszek Korzeniowski jest opolskim posłem Platformy Obywatelskiej od 2001 roku. Przez 15 lat był również jej przewodniczącym w województwie opolskim. Zrezygnował z tej funkcji, a także z prac w zarządzie regionu w kwietniu tego roku. Schedę po nim przejął Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego. Na tym samym zjeździe regionalnym Platformy Obywatelskiej Leszek Korzeniowski zapowiedział także, że obecna kadencja w parlamencie jest jego ostatnią.

Leszek Korzeniowski od lat jest jednym z najbogatszych polskich parlamentarzystów. W 2015 roku znalazł się w pierwszej dziesiątce najbogatszych posłów (na siódmej pozycji).

Sławomir Draguła

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Pro Media Sp. z o.o.