Opolszczyzna pobiła rekord w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. WOŚP to nie jest zwykła kwesta, to gorąca zabawa w środku stycznia

Czytaj dalej
Fot. Fot. krzysztof strauchmann
Mirosław Dragon

Opolszczyzna pobiła rekord w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. WOŚP to nie jest zwykła kwesta, to gorąca zabawa w środku stycznia

Mirosław Dragon

Wszystkie sztaby WOŚP na Opolszczyźnie zebrały w sumie ponad milion złotych! W większości miast i gmin podczas niedzielnych zbiórek padły rekordy.

Jak zwykle najpierw były obawy i lekki stres, czy po 26 latach, a także atakach na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, wielka akcja charytatywna się powiedzie.

- W jednej z gmin w powiecie wieluńskim wójt nie pozwolił tworzyć sztabu WOŚP - mówili zmartwieni wolontariusze z Praszki.

- Co roku się niepokoimy: że za zimno, więc ludzie pewnie zostaną w domach; że rozpoczynają się ferie, więc ludzie pewnie pojechali na narty; że niektórym mogło się to znudzić, a potem okazuje się, że jest świetnie! - uspokajał kolegów jeden z wolontariuszy ze sztabu w Praszce. I miał rację!

 • Ile pieniędzy zebrały poszczególne sztaby w regionie?
 • Jak wolontariusze przekonują do udziału w zbiórce?
Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Mirosław Dragon

Jestem dziennikarzem oraz wydawcą online „Nowej Trybuny Opolskiej" i portalu internetowego Nto.pl


Można do mnie pisać: [email protected] lub dzwonić: 510 026 553.


Jestem dziennikarzem multimedialnym: oprócz pisania artykułów, robię też zdjęcia, a także nagrywam i montuję reporterskie wideo.


Moje artykuły i materiały dziennikarskie miały w ubiegłym roku łącznie ponad 25 milionów odsłon.


Wykrywam afery, patrzę władzy na ręce, ale też opisuję historię lokalną, przedstawiam interesujące inicjatywy i ciekawych ludzi.


Najbardziej szczęśliwy jestem wtedy, gdy uda się pomóc potrzebującym ludziom, chorym dzieciom. To są momenty, kiedy okazuje się, że jesteśmy z czytelnikami i darczyńcami jedną wielką rodziną!

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.