Tomasz Kapica

Opolscy strażacy wymieniają samochody na nowe

„Antona” oficjalnie pożegnano w piątek. Do Mysłowic odjechał już na lawecie. Strażacy złożyli w nim swoje podpisy. Fot. OSP Sławięcice „Antona” oficjalnie pożegnano w piątek. Do Mysłowic odjechał już na lawecie. Strażacy złożyli w nim swoje podpisy.
Tomasz Kapica

Strażacy ze Sławięcic oddali jeden ze swoich pojazdów do muzeum. Na Opolszczyznę lada chwila przyjedzie 15 nowych wozów dla OSP.

Niejednemu strażakowi z OSP Sławięcice łezka zakręciła się w oku. Kilka dni temu oddali swojego liczącego ponad pół wieku mercedesa do muzeum w Mysłowicach. „Anton”, bo tak nazywano ten pojazd, do Sławięcic przyjechał z niemieckiego miasta Herner i służył dzielnie przez ponad 30 lat. Pod koniec służby, ze względu na wiek, był wykorzystywany jako pojazd wsparcia, zaopatrzenia, oraz do treningów i zawodów. To był jeden z najstarszych wozów strażackich na Opolszczyźnie.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Kapica

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmują się sprawami, które są istotne dla mieszkańców, a także regionalną i ogólnopolską polityką. Patrzę władzy na ręce. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.