Opolscy samorządowcy ujawnili majątki. Są wśród nich milionerzy

Czytaj dalej
Fot. Archiwum nto
Tomasz Kapica

Opolscy samorządowcy ujawnili majątki. Są wśród nich milionerzy

Tomasz Kapica

Wśród radnych wojewódzkich mamy czterech milionerów. Najbogatszy z nich - Herbert Czaja - ma majątek warty ponad 5 milionów złotych. Większość samorządowców ma spore oszczędności.

Marszałek i członkowie zarządu województwa zwyczajowo wybierani są spośród radnych wojewódzkich. W tej kadencji wyjątkiem jest Szymon Ogłaza z Platformy Obywatelskiej.

To najmłodszy i jednocześnie najmniej majętny z tego grona. Miesięcznie zarabia 12,5 tysiąca złotych brutto, może się pochwalić się 45-metrowym mieszkaniem o wartości 150 tysięcy złotych. Ma jednak jeden z droższych samochodów wśród wszystkich opolskich samorządowców - jego roczny seat kosztuje ponad 100 tysięcy złotych.

Marszałek, członkowie zarządu województwa i radni co roku muszą składać oświadczenia. Łączny majątek wszystkich pięciu członków zarządu województwa przekracza pięć milionów złotych. 

Pozostało jeszcze 94% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Kapica

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmują się sprawami, które są istotne dla mieszkańców, a także regionalną i ogólnopolską polityką. Patrzę władzy na ręce. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.